8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo zahraničiaVulfpeck vypredali Madison Square Garden aj živý záznam z neho
spot_img

Vulfpeck vypredali Madison Square Garden aj živý záznam z neho

Vulfpeck
Vulfpeck

Spojili old school funky s klezmerom, soulom a retro dizajnom a popritom sa vypracovali na jednu z najžiadanejších koncertných skupín. Americká skupina Vulfpeck je presne ten typ kapely, pri ktorej neustále pozeráte na dátumy ich turné, aby vám neušla možnosť zakúpiť si naň vstupenku. Bývajú totiž beznádejne vypredané.

Pre tých, ktorí nemali možnosť zažiť ich na vlastné oči, vydali na vinyle živý záznam z minuloročného Madison Square Garden. Ten je po úspešnej kampani takisto vypredaný. Dňa 28. septembra 2019 odohrali v New Yorku koncert, ktorý sa určite zaradí k ich najslávnejším. Len málo muzikantov vie spraviť „obývačkový“ koncert uprostred jednej z najznámejších koncertných hál a vytvoriť zvuk ako zo štúdia.

Vulfpeck sú závanom starých čias. Ctia si a rešpektujú umelcov, ktorí hudbe odovzdali všetko zo seba, no zároveň sa nebrali príliš vážne. Aj preto sa často hlásia k sidemanom a štúdiovým hráčom z éry vydavateľstva Motown. Táto inšpirácia pramení najmä v presnej rytmike s oceľovým zvukom a všelijakými finesami. Takisto v harmónii s množstvom citácií a vtipov, ktoré ocenia nielen znalci obdobia, kedy sa najmä „funkovalo“ a „soulovalo“.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img