8.6 C
Slovakia
streda, 10 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo zahraničnej populárnej hudby
spot_img

Novinky zo zahraničnej populárnej hudby

Pink_Floyd_The_Division_BellHudobný svet si pripomenie dvadsiate výročie od vydania kultového albumu The Division Beel od Pink Floyd, ColdPlay vydávajú novú dosku s názvom Ghost Stories a Kasabian sa nedali tiež zahahnbiť svojim šiestym štúdiovým počinom s názvom  ’48:13′.

Skupina PINK FLOYD si tento rok pripomenie 20 rokov od vydania albumu The Division Bell. Výročie štýlovo oslávia 30.6.2014 vydaním bohato doplnenej reedície. Pink Floyd sú nepochybne jednou z najzásadovejších skupín hudobnej histórie. Ich experimentálna rocková hudba ovplyvnila milióny poslucháčov a inšpirovala niekoľko generácií hudobníkov. Vždy ich zdobil progresívny prístup pri hľadaní nových možností a kládli dôraz na koncepciu prepojenia zvuku s obrazom. Mali jedinečné nápady, robili originálne výpravné koncerty. Od roku 1964, keď vznikli, natočili 14 štúdiových albumov.Platňa The Division Bell z roku 1994 je poslednou položkou v diskografii.

Pink Floyd – Marooned


 

Skupina COLDPLAY práve  vydala album Ghost Stories. Šiesta štúdiová platňa je nepochybne jedným z najočakávanejších titulov roka. Keď Coldplay chystali majstrovské dielo Mylo Xyloto, mali pôvodne v úmylse nahrať koncepčný akustický album. Z plánov nakoniec nebolo nič, ale štvorica tento plán z časti oprášila  pri prípravách  Ghost Stories. Novinka tak ponúka intímnejší zvuk a melódie. Veľmi dobre ju charakterizujú novinky zverejnené pred vydaním albumu. Midnight skupina šírila virtuálne, ambientne ladená pieseň dokonale „vystrašila“ skalných fanúšikov.

Coldplay – Magic


 

Páté studiové album britských Kasabian dostalo zvláštní název ’48:13′, které značí celkovou délku alba, na kterém se objeví celkem 13 nových skladeb. Odlišný zvuk a celistvost pátého studiového alba Kasabian definuje samou podstatu kapely a jejich zvukový “trademark”. Album ’48:13’ je výsledkem neustálého vývoje a hudebních experimentů, které kapela nasbírala za dobu své desetileté působnosti na hudební scéně.

Kasabian – eez-eh


 

Pizzorno byl vždy ovlivňován třemi základními hudebními směry: elektronickou hudbou, hiphopem apozdními 60. léty kytarové éry. A to je přesně ta nečekaná směsice, kterou kapela do nové nahrávky vložila. První singl ‚Eez-eh‘ ukazuje jen jednu část spektra soundu, které na albu najdeme.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img