8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNU SOUND OF VISEGRAD uvádza: Jay Delver a Grňa
spot_img

NU SOUND OF VISEGRAD uvádza: Jay Delver a Grňa

Nu Sound of Visegrad

Vianočná párty, na ktorú sa len tak nezabudne. Dva dni pred Vianocami prichádza enkláva slovenských hudobníkov, aby predstavila projekt Nu Sound of Visegrad – rôzny mix žánrov od nu jazzu, funku až po ambient. V podaní skupiny Jay Delver a hudobníka / producenta Grňu.

Zahrá čoraz známejšia československá skupina Jay Delver s ich modernou fúziou jazzu, funku, rocku aj popu s inšpiráciou u Jammie Culluma či Harry Connicka. Z Brna, odkiaľ pochádzajú, veje čerstvý závan progresu aj kvalitného popu. Majú klubový a rádiový prejav – túto vzácnu vlastnosť obrusujú na živých, energických koncertoch. Aj oni sa vracajú do hudobnej minulosti – do sedemdesiatych rokov, z ktorých vyberajú funk groove tých najlepších rozmerov.

Jay Delver – Kayla (Stop This Thing!)

Martin Chrenko aka GRŇA je saxofonista s klasickým hudobným vzdelaním. Jeho prvé kroky a projekty boli orientované na funk, jazz, blues alebo hip hop. Čoskoro však dostal možnosť vyskúšať hranie s DJom a objavil čaro elektronickej hudby. V priebehu rokov bol rezidentom v rôznych podnikoch v Bratislave, okrem house music sa ale venuje aj hraniu s DnB djmi.

Okrem slovenských mien ako Fatsound a Changing faces mal česť vystupovať s headlinermi ako Hybrid Minds, Utah jazz, Hugh Hardie, Paul SG.  Momentálne sa venuje produkcii a hraniu vlastných setov, ktoré sú prierezom cez rôzne žánre ako Glitch hop, DnB, Soulful house alebo UK Garage

Grňa – Belief

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img