8.6 C
Slovakia
piatok, 3 februára, 2023
spot_img
HomeNovinkyVianočný pozdrav od Martina Hrubého

Vianočný pozdrav od Martina Hrubého

spot_img

Decembrový hudobný éter ovládla vianočná atmosféra. Prispel k nej aj český pesničkár Martin Hrubý, ktorý z výlohy zaspieval pieseň Betlémská.

Štvorica skladieb má predstaviť pripravovaný album Martina Hrubého. Kosmická, Vrátit se na Zem, Železničná a Betlémská. Ku všetkým vznikol videoklip a ten posledný uzatvára Martinov úspešný rok. Najstarším aj najkrajším príbehom z našich dejín. O rodine, ktorá má dať ľudstvu nádej – o Jozefovi, ktorý prosí ľudí o pomoc, omdlievajúcej Márie čakajúcej na pôrodnú babu a nakoniec o spokojnom Jezuliatku.

Starodávny zrod Martin Hrubý prespieval vo vianočne vyzdobenom výklade spolu so speváčkou Barborou Šedivou  v réžii a kamere Ondřeja Pokorného. Na texte sa spolupodieľal Vojtěch Probst.

Hudbu doplnili gitaristi Yarda Helešic, Josef Štěpánek, klavirista Jano Steinsdörfer, basgitarista Jakub Vejnar a bubeník David Landštof. Martin Hrubý sa už teraz teší na pripravovaný album, o ktorom hovorí ako o kolekcii jednoduchých pesničiek pre duchaplných. Martin sa teší na Nový rok a posiela pozdrav: „Šťastné a veselé! Zahriali sme ťa s Barunkou aspoň trochu u srdca?“

Martin Hrubý – Betlémská

 

spot_img
spot_img

Podcasty podporuje Hudobný fond

spot_img

Podcasty podporuje Fond na podporu umenia

spot_img

Podcasty podporuje Bratislavský samosprávny kraj

spot_img
spot_img
spot_img