8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyVo vlaku s Martinom Hrubým a Denisou Pfauserovou
spot_img

Vo vlaku s Martinom Hrubým a Denisou Pfauserovou

Pesničkár Martin Hrubý ide z jednej úlohy do druhej. Ďalší videoklip z pripravovaného albumu pripravil k piesni Železniční.

Vo vlakoch na cestách sa stretne všelijaká spoločnosť. Ľudia, ktorí by si za iných okolností nemali, čo povedať, sú nútení spočinúť tvárou v tvár. Môže tak prísť k zaujímavým situáciám. A presne toho sa chytil český pesničkár Martin Hrubý vo svojej skladbe Železniční. Zhostil sa úlohy hlavného hrdinu Radúza, ktorý sa snaží zaujať neznámu prísediacu. Tú si zahrala známa česká herečka Denisa Pfauserová.

„Video iba ľahko rozvádza a dopĺňa príbeh, ktorý je už vypovedaný v textu piesne. Najťažšie asi bolo vymyslieť, čo konkrétne si vytiahne dievčina sediaca vo vlakovom kupé na čítanie. To sa v texte nerozvádza, ale v obraze je nutné ísť s pravdou von. Zápletka je jednoduchá – muž sa ocitne v intímnom uzamykateľnom vlakovom kupé sám s krásnou slečnou a jeho fantázia začne naplno pracovať. A keďže je ten muž intelektuál, divadelný režisér, ktorý si práve pripravuje naštudovanie Zeyerovej rozprávky Radúz a Mahulena, obsadí vo svojej fantázii seba a to dievča do hlavných úloh. Dievčinina vonkajšia krása, ale pre neho stráca celý pôvab v momente, kedy na seba nevedomky prezradí, že jej chýba akákoľvek vnútorná krása. Muž pochopí kadiaľ asi vedie cesta k jej srdcu a rozhodne sa ju napáliť,“ prezradil Martin Hrubý.

Road movie Železniční je v poradí už jeho tretím videoklipom. Český pesničkár a spoluzakladateľ Bůhví sa pripravuje na vydanie svojho druhého štúdiového albumu. Jeho vznik môžete podporiť na Martinových stránkach.

Martin Hrubý – Železniční

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img