8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNu Spiritovská séria In Jazz We Trust uvádza Daniela Čačija
spot_img

Nu Spiritovská séria In Jazz We Trust uvádza Daniela Čačija

InJazzWeTrustNa ďalšom pokračovaní našej jazzovej série In Jazz We Trust sa predstaví vychádzajúca hviezda jazzového spevu a držiteľ prestížnej ceny časopisu Downbeat,Daniel Čačija.

Je ostrieľaným sólistom BuJazzO (Bundes Jazz Orchester), s ktorým mal možnosť spievať po boku Kurta Ellinga. S Danielom si zaspieva aj lotyšská vokalistka Elina Viluma, ktorá tiež patrí do tradičnej zostavy BuJazzOFB event.

Dvadsaťosemročný chorvátsky spevák a klavirista je čerstvým absolventom magisterského štúdia na jazzovej univerzite ,,Kunstuniversität Graz”, kde študoval u americkej pedagogičky, klaviristky a speváčky Dena DeRose . Po Európe vystupuje so svojou formáciou Daniel Cacija Quintet, s ktorou momentálne pracuje na svojom debutovom albume. Je ostrieľaným sólistom BuJazzO (Bundes Jazz Orchester), s ktorým mal možnosť spievať po boku Kurta Ellinga.

Daniel Čačija – Them There Eyes


 

S Danielom si zaspieva aj lotyšská vokalistka Elina Viluma, ktorá tiež patrí do tradičnej zostavy BuJazzO. Táto mladá umelkyňa naberala svoje skúsenosti od tých najväčších majstrov ak sú Jay Clayton, Charenee Wade, Billy Hart, Jeff Ballard, Oliver Lake, Michele Hendricks a Kevin Mahogany.

Daniel Čačija & Elina Viluma – Save your life for me

https://www.youtube.com/watch?v=bTO5nenZEzU


 

So svojou vlastnou kapelou pravidelne vystupuje po Európe. Pred nedávnom Elina vystúpila s HR Bigband (Frankfurt Radio bigband) s funkovou legendou Joe Bowie.

(TS – Nu Spirit – redakčne skrátené)
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img