8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNUJABES - Hudba na dlhé zimné večery
spot_img

NUJABES – Hudba na dlhé zimné večery

maxresdefault

Priznávam sa, že som k elektronickej hudbe nemal nikdy nejaký extra pozitívny vzťah. Alebo aspoň jedno také moje dominantné ja si k tejto hudbe nikdy nevedelo vyšľapať cestu. Na druhej strane vo mne žije aj taký menej konzervatívny hudobný „úchylák“ , ktorý si z času na čas prichýli k sebe aj nejaký ten elektronický projekt. Je ale zriedkavosťou, že nejaká hudba by sa trafila do oboch týchto mojich poslucháčskych terčov. Nedávno sa mi však stala taká vec, že sa to stalo a ešte k tomu priamo do stredu.

Nujabes. Umelecké meno japonského DJ a hip hopového producenta. Pravým menom Jun Seba bol vlastníkom obchodov s hudobninami Shibuya, hudobných vydavateľstiev T Records, Guinness RecordsHydeout Production. Jeho tvorba spočívala v spolupráci s japonskými hudobníkmi ako Uyama Hiroto, Shing02, L-Universe alebo Minmi. Známa je aj jeho spolupráca s mnohými aktérmi americkej hip hopovej scény ako CYNE, Cise Starr, Apani B, Five Deez, Substantial, CL Smooth, Fat Jon, Terry Callier alebo s britským rapperom Funky DL. Tiež bol známy komponovaním hudby pre japonský anime seriál Samurai Champloo.

Funky DL & Nujabes –  Ode

A prečo ten minulý čas? Talentovaný hudobník, ktorý vo svojich trackoch geniálne skĺbil hiphop, trip hop, hocijaký melodický jazz a prvky tradičnej japonskej hudby zomrel v roku 2010 na následky autonehody. Nechal nám tu ale kopec dobrej hudby, ktorú vrelo odporúčam a ktorá sa nám zíde akurát pri takomto chronickom deficite D vitamínu.

 

Nujabes – Feather

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img