8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyVyše päťdesiatročná kariéra Suzi Quatro zhutnená do dvojhodinovej šou
spot_img

Vyše päťdesiatročná kariéra Suzi Quatro zhutnená do dvojhodinovej šou

482db0ecc10b8a9984ae850c9ada98991

Vystúpenie Suzi Quatro možno nebolo medializované ako koncertná bomba roku 2015, ale kto sa bol pozrieť na nestarnúcu rockerku, ten zostal milo prekvapený. Rock and rollový esprit minulých čias sa vznášal nad hlavami divákov počas dvoch plných hodín.

Suzi mala presne taký istý feeling ako v časoch najväčšej slávy, hoci jej hlas časom zhrubol a v súčasnosti sa viac podobá altovým rockerkám typu Beki Bondage. Predstavila sa so sprievodnou kapelou obohatenou o dychové trio a klávesy. Hoci gro koncertu tvorili predovšetkým klasické rockové hity, dôležitým prvkom bola interpretácia. Tú vokálnu pre chorobu Quatro nezvládla, ale aspoň predviedla kvalitné basgitarové umenie na svojej charakteristickej červenej basgitare. 

Suzi Quatro – Can The Can

Suzi napriek chorobe pôsobila vyrovnaným a pokojným dojmom. Možno si svoje rozlúčkové turné predstavovala od začiatku až po koniec dokonalé, ale aj tak vo svojich 65 rokoch predviedla obdivuhodný výkon.  Suzi Quatro ponúkla divákom prierez po svojej päťdesiatročnej kariére. Okrem autorských skladieb pridala aj coververziu Rockin in the free World od Neil Younga zahranú v hutnejšej harmónii.

Suzi Quatro – Rockin´In The Free World

https://www.youtube.com/watch?v=Y2zrJ4Ih1pg

Vyvážená dramaturgia zocelila jednotlivé hity do konzistentného koncertu, ktorý gradoval, posúval dej a všetkým odporcom tejto dekády vyvrátil mylné predstavy o akýchsi oldies diskotékach. Nie, Suzi Quatro sa zaslúžene zapísala zlatými písmenami do jednej éry rockovej hudby. A navždy tam už zostane.

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img