8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyObdivuj, alebo zatrať - Die Antwoord v Prahe
spot_img

Obdivuj, alebo zatrať – Die Antwoord v Prahe

Provokácia je ich výrobným nástrojom, odtabuizovať témy, o ktorých sa nehovorí, zase zmyslom ich existencie. Juhoafrický Die Antwoord sa chystajú do Prahy.

V Českej republike už boli trikrát, ale zakaždým tam zanechali iný dojem. Raz prišli v rozpoložení svetovej senzácie, potom ako na vrchol stúpajúca hviezda, a naposledy keď boli tesne pred rozpadom. A dnes prichádzajú ako skúsení hudobníci, ktorí poznajú svoje pražské publikum a vedia, čo od neho môžu očakávať.

Juhoafrické duo Die Antwoord, tvorené Yolandou Visser (vlastným menom Anri Du Toit) a Ninjom (Watkin Tudor Janes) majú spolu dieťa, no ani rozchod sa nedotkol ich priateľstva a napokon neohrozil fungovanie skupiny. Posledný, štvrtý album Mount Ninji and da Nice Time Kid vydali pred dvoma rokmi a na ten piaty The Book of Zed sa stále ešte čaká.

Die Antwoord – Banana Kid

Má byť poctou štýlu zef, ktorý je bohatstvom chudobných ľudí žijúcich v slumoch, svojím štýlom kombinuje rave s hip hopom a premieľa angličtinu s etnickými jazykmi kmeňov Zulu a Xhosa. Extravagancia Die Antwoord si tyká s ich drzosťou. Na pódiu, kde Yolandu a Ninju dopĺňa DJ Hi-Tek, pľujú, pohybujú sa lascívnymi pohybmi a zmietajú všetko, čo sa len trochu týka pokrytectva a malosti.

Die Antwoord – Ugly Boy

Kapela tvrdí, že hoci sú na svoje videoklipy, ktoré majú milióny pozretí, a ktoré si sami pripravujú, právom hrdá, vraj si najviac vychutnáte ich šou naživo. Die Antwoord vystúpia 20. augusta na pražskom Výstavišti Holešovice.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img