8.6 C
Slovakia
piatok, 14 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyOctopus promotion sľubujú metalovú jeseň s Tarjou, Sabaton, Finntroll a ďalšími
spot_img

Octopus promotion sľubujú metalovú jeseň s Tarjou, Sabaton, Finntroll a ďalšími

logo-octopus-promotionKlubová scéna v Bratislave ožíva. S prichádzajúcou jeseňou sa blížia aj skvelé koncerty, čo potešia srdce nejedného milovníka rocku a metalu. Značka Octopus promotion na najbližšie týždne a mesiace chystá koncerty skupín ako Finntroll, Crucified Barbara, Anathema, Tarja či Sabaton.

Sezóna štartuje v tradičnej bašte metalistov – v klube MMC.24. septembra tu zahrá fínska partia Finntroll, ktorá svojim návratom oslávi desiate výročie od vydania zásadného albumu Nattfödd. Nebudú chýbať ani špeciálni hostia HateSphere a Profane Omen. O necelý týždeň neskôr potešia bratislavské publikum štyri sexi dračice zo skupiny Crucified Barbara. Prinesú si so sebou aj hostí Supercharger a Junkstarts.

Crucified Barbara – Sex Action


 

Október sa ponesie v znamení kultovej kapely Anathema. Legendárna anglická kapela sa pohybuje medzi progresívnym rockom a goth-doom metalom. Na scéne sú od roku 1990 a dodnes platia za skupinu, ktorej koncert treba vidieť. Do Bratislavy prídu 22. októbra s kvalitným, novým programom a špeciálnym hosťom – Mother’s Cake.

Anathema – One Last Goodbye

http://www.youtube.com/watch?v=li_xjPIDBSo


 

Mimoriadnym zážitkom bude aj novembrový koncert speváčky Tarji Turunen (ex-Nightwish) v refinery gallery. Nový, štýlový klub ponúka výborný servis a pohodlie, aké u nás nebýva zvykom. Zberateľskú edíciu CD „Left in the Dark“ ešte pred jeho oficiálnym vydaním budú môsť získať slovenskí fanúšikovia fínskej speváčky priamo na jej bratislavskom koncerte. Legenda melodického metalu zahrá v moderných priestoroch refinery gallery 7. novembra 2014.

Tarja Turunen – Until My Last Breath


 

A bonus na záver – prvým ohláseným koncertom pre rok 2015 je návrat švédskych bojovníkov Sabaton. Po skvelom vypredanom koncerte na jeseň 2013 a nedávnom vystúpení na festivale Topfest prinesie Sabaton 9. februára 2015 celkom novú šou a špeciálnych hostí: Delain a Battle Beast. Miestom konania bude refinery gallery s väčšou kapacitou a solídnym zázemím.

(TS – Tomáš Holetz)
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img