8.6 C
Slovakia
nedeľa, 16 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyOlympic predstavia svoj nový album Souhvězdí drsňáku aj v Bratislave
spot_img

Olympic predstavia svoj nový album Souhvězdí drsňáku aj v Bratislave

MALY_Olympic_2014_Michal_MatyasDruhý diel albumovej trilógie skupiny Olympic Souhvězdí pokračuje s Drsňáky. Rocková legenda vydala album presne na prelome októbra a novembra, 31.10.2014 – teda presne rok od vydania „Souhvězdí šílenců“. Štúdiovú novinku sprevádza v rádiovom éteri titulný singel „Kámen, co se valí“. Ešte v decembri sa česká rocková legenda naživo predstaví v rámci aktuálneho turné i na koncerte v Bratislave.

Skupina Olympic nahrávala nový album „Souhvězdí drsňáků“ v štúdiu Propast od konca augusta do polovice septembra. Ako kapela sama tvrdí, tentokrát to nebude žiadny „čajíček“. Poriadnej hardrockovej jazdy by boli členovia legendárneho Olympicu ešte aj dnes poľahky schopní, ale nakoniec daný smer zvolili iba v niekoľkých nahrávkach, napríklad v piesňach Leguán alebo Muzikál.

Olympic – Souhvězdí Drsňáku


 

Petr Janda komponuje, hrá a spieva pesničky primerané svojmu veku a skúsenostiam. Nájdeme v nich preto nielen spomienky na 60. roky, prehýrené noci či dlhé dni trávené na cestách, ale i nostalgiu za láskami minulými a neklamnú radosť z tých súčasných. A presne to je Olympic. Za každých okolností rozpoznateľný, stále hodný obdivu a vysielajúci medzi ľudí neskutočnú energiu.

(TS – Soul for Show – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img