8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyOrchester Poľského rozhlasu a televízie Lodž pod taktovkou Henryka Debicha
spot_img

Orchester Poľského rozhlasu a televízie Lodž pod taktovkou Henryka Debicha

Orchester Poľského rozhlasu a televízie Lodž
Orchester Poľského rozhlasu a televízie Lodž

V polovici 70. rokov bol lodžský Orchester Poľského rozhlasu a televízie pod taktovkou Henryka Debicha bezkonkurenčný. Bohužiaľ, vtedy svetlo sveta uzrela iba malá časť jeho produkcie. Je čas prinavrátiť zabudnutým páskam lesk – začíname od roku 1978. Pozývame vás medzi paneláky týčiace sa k nebu, vykachličkované kuchyne a pulzujúce svetlá diskoték.

Orchester Poľského rozhlasu a televízie v Lodži sa počas svojej dvadsaťpäťročnej existencie rozvíjal, s každým ďalším rokom znel modernejšie a zaujímavejšie a dokonale zapadal do prudko rastúceho Poľska zo skla a ocele.

Nahrával diskotékové kompozície založené na pulzujúcom rytme bubnov, využíval prvky funku, ale aj rozsiahle formy priam filmového charakteru. City ukazuje širokú škálu úspechov orchestra Henryka Debicha z roku 1978 a ponúka cestu po nekonečných archívoch Orchestra.

Materiál pochádza z originálnych archívnych pások orchestra z archívu Poľského rozhlasu Lodž. Celok bol remastrovaný. Oproti vinylovej verzii je CD verzia obohatená o ďalšie štyri diela. V brožúre je krátky opis nahrávok. Pokračovanie už čoskoro!

Preklad vznikol za podpory Katedrou slovanských filológií Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Z poľského originálu preložila Nina Závodská.

fifuk_logo_farebne100x100px
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img