8.6 C
Slovakia
nedeľa, 16 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPäťdesiat piesní Petra Muka k jeho nedožitému jubileu
spot_img

Päťdesiat piesní Petra Muka k jeho nedožitému jubileu

Muk-Platinum-cover-D-R-550x550Kompilácia s názvom PLATINUM COLLECTION vychádza 30.januára 2015 k nedožitým päťdesiatinám PETRA MUKA (*4. 2. 1965 – †24. 5. 2010). Z doposiaľ vydaných výberov sa jedná o ten najkompletnejší, ktorý zachytáva takmer všetky hudobné podoby tohto výnimočného umelca.

Výber piesní prebiehal v priebehu minulého roka na webe, kde po trikrát 15 favorizovaných skaldieb z jednotilivých období hlasovali „priatelia“ FB stránok Petra Muka (dnes ide o takmer 80.000 ľudí!). Poradie skladieb na jednotlivých albumoch potom určili získané hlasy. Do celkového počtu 50 piesní k päťdesiatym nedožitým rokom boli ako bónusy doplnené niektoré Petrove zásadné skladby.

Petr Muk – Neusínej


 

Na CD Oceánu preto pribudli  Havrani a Braň se touhám, v oboch prípadoch tiež s jeho textami.  Shalomský disk doplnila Dvojhvězda, s aranžmán  Petra Kučeru a textom Petra Honsu, ktorá vyžaruje ich mnohoročné spoločné autorstvo.  Sólová éra potom bola uzatvorená dvoma skladbami Dál do srdcí a Okno v nebi.

Petr Muk – Tančíš sama


 

Narodeninový koncert  Petr Muk 50 / Petrovy písně pro Petra sa uskutoční  22. februára 2015 v Lucerna Music Bare v Prahe za účasti jeho bývalej kapely a mnoho hudobných priateľov.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img