8.6 C
Slovakia
štvrtok, 16 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPio Squad a ich pomoc bangladéšskym deťom
spot_img

Pio Squad a ich pomoc bangladéšskym deťom

pio-squad-for-calantika-foto-01

Hip hopová formácia z Jihlavy má za sebou nezvyčajný projekt. Chalani sa rozhodli pomôcť deťom bez vzdelania, a to vo veľkom. Dháka- hlavné mesto Bangladéša sa tak na týždeň stalo miestom, kde točili videoklip, a nechali po sebe niekoľko novo otvorených tried pre deti v slumovej škole Čalantika.

Špina, chudoba, preľudnené mesto, žiadne vzdelanie a pracujúce deti. To sú fakty, na ktoré členovia skupiny upozorňujú vo videoklipe ČALANTIKA. Spojili sa totiž s humanitárnou organizáciou ADRA, ktorá sa snaží zlepšiť život v rozvojových krajinách. Video natáčali priamo na mieste, kde sa spolupráci nebránili tunajší obyvatelia všetkých vekových kategórií. V štyroch minútach sa snažia predstaviť život, ktorý by nechceli ani oni samy. Text, ktorý vznikal priamo na mieste má vysokú výpovednú hodnotu. Hoci sa hovorí o ťažkých životných podmienkach, na tvárach detí nechýba úsmev. Patetické? Možno. Avšak rapperi poukazujú na materializmus nie len poslednej generácie, ktorý spôsobil, že všetko, čo máme, nám príde ako samozrejmosť, a na vlastné oči videli, čo naozaj znamená nemať nič, a žiť zo dňa na deň. Hovoria o hodnotách, ktoré sa vytrácajú, no oni našli jedno z miest na svete, kde už deti v útlom veku vedia, že tie najdôležitejšie veci sú naozaj zadarmo.

Pio Squad – Čalantika

Keďže sa vždy nájde aspoň jeden hater, tak do pozornosti dávame, že skupina minulé leto koncertovala, a zo vstupného sa vyzbierali financie, ktoré reálne pomohli. V Dháke tak majú o niekoľko nových tried navyše, keďže gramotnosť v tejto oblasti je neuveriteľne nízka. Video síce hovorí o krutej realite, ale je veselé, a má v sebe niečo, čo vás aspoň na chvíľu donúti zamyslieť sa nad všetkým, čo máte. Posiela pozitívnu energiu, a vyzýva ľudí, aby pomohli. Ak máš pocit, že by si vedel pomôcť tak navštív www.calantika.cz a zdieľaj túto skvelú myšlienku!

PS: V klipe bolo počuť aj dvoch miestnych chalanov, čo si zarapovali, oplatí sa pozrieť!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img