8.6 C
Slovakia
streda, 24 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPokračuje cesta po Bretónsku s Yannom Tiersenom
spot_img

Pokračuje cesta po Bretónsku s Yannom Tiersenom

Necelé tri roky trvalo, kým francúzsky skladateľ a interpret Yann Tiersen nadviazal na svoje volanie domova. Bretónsko je opäť ústrednou témou nového albumu ALL, ktorého vydanie podporí veľkým európskym turné.

Priezračný a melancholický. Zároveň emocionálne vyčerpávajúci. Poslucháči Yanna Tiersena zostávajú zakaždým naplno pohltený osobným vyznaním hudobníka z chladného Bretónska. Strhujúce vlnobitie narážajúce na kamenisté pláže a za nimi trčiace majestátne lesy. Len máloktorá tvorba súčasného skladateľa je tak úzko spätá s miestom jeho bydliska. Keď však žijete na úbočí ostrova Ushant, v najzápadnejšom kúte Francúzska, zanecháva to vo vás hlboké pocity.

Tiersen sa rozhodol svoj desiaty album nahrať v novom štúdiu The Eskal, ktorý vybudoval aj ako komunitné umelecké centrum. Sídli na spomínanom ostrove, kde žije už desať rokov.

Ústrednou témou kompozícií sa opäť stáva otázka životného prostredia a ľudský vplyv naň. Skladateľ neopúšťa túto problematiku už niekoľko rokov. Zostáva pre neho prioritou k pochopeniu prepojenia prírodných a ľudských síl. Výsledkom môže byť silný album, ktorého predzvesťou sa stal singel Koad.

Yann Tiersen – Koad

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img