8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPražské publikum pred koncertom Gorillaz rozohreje Remi Kabaka
spot_img

Pražské publikum pred koncertom Gorillaz rozohreje Remi Kabaka

Už budúci utorok v Prahe vystúpi najznámejšia virtuálna skupina Gorillaz. Zastaví sa tam vrámci turné k najnovšiemu štúdiovému albumu Humanz. Dlho sa hovorilo o tom, kto bude ich predskokanom. Odpoveď na túto otázku už máme. Bude to DJ a producent Remi Kabaka, ktorý sa podieľal na produkcii albumu Humanz.

Remi Kabaka sa okrem hudby venuje aj umeniu a móde. Je synom slávneho nigerijského perkusionistu s rovnakým menom. Spolupracoval s umelcami ako Steve Lazarides a Banksy a vytvoril spolu s nimi audiovizuálny klubový koncept Blaakspring. Okrem toho riadil umelecké značky a gramofirmy. Dlhodobo úspešne spolupracoval s autorom projektu Gorillaz Damonom Albarnom. S Gorillaz najskôr hrával a potom im pomáhal s produkciou albumu Humanz. Následne precentoval svet ako centrálny člen Gorillaz Sound System. Spolu s Danom Automatorom a Spoekom Mathambom v rámci DRC Collective absolvoval cestu do Konga a podieľal sa na známom projekte Africa Express.

Remi Kabaka – live 2014

Gorillaz majú pre fanúšikov aj ďalšie prekvapenie. Pred začatím turné vydali nový singel Garage Palace aj s videoklipom. Ide o spoluprácu s rapperkou Little Simz. Táto skladba bude súčasťou limitovanej edície albumu Humanz.  Gorillaz s predskokanom Remim Kabakom vystúpia 14. novembra v pražskej O2 Aréne. Bude to prvýkrát, čo sa naživo predstavia pražskému publiku.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img