8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyRadio_Head Awards za rok 2016. Kto si zaslúži cenu za Album roka?
spot_img

Radio_Head Awards za rok 2016. Kto si zaslúži cenu za Album roka?

RHA 2016

Hlasovanie v Radio_Head Awards za rok 2016 už beží od polovičky januára. Fanúšikovia môžu hlasovať v kategóriách Album roka, Singel roka, Objav roka a Debut roka. Redakcia MusicPress vám prináša subjektívny výber za najlepší Album roka.

Možno nespustila celú tú folklórnu vlnu, ale rozhodne to spravila najkreatívnejšie. Reč je o Kataríne Malíkovej, ktorá na sklonku roka 2016 vydala album Pustvopol. Hudobné príbehy z Polomky sú premostené, nejde o kolekciu pesničiek, ale o konceptualitu. Pestré aranžmány, presah do world music či jazzu, ako aj scénickej tvorby. Folklór v jej podaní sa stáva zrozumiteľným pre mladú generáciu. 

Katarína Máliková – Pustvopol

Poetické krupobitie sláčikovej sekcie a skupiny Longital po krajine Divoko. Piesne, ktoré fungujú pri počúvaní doma aj na koncertoch. Kapela v deviatich piesňach vyjadrili zložitosť i jednoduchosť nášho života. Príchodom staro-nového člena Mariána Slávku sa ešte viac zvýraznila dynamika, pričom to nepochovalo ani intímnosť výpovede. Divoko je jednoducho kúzelný album ďaleko presahujúci obyčajnosť slovenských rádiových kapiel.

Longital – Na Horu a Dolu

The Ills tvoria vynikajúci post rock svetových kvalít. Trpezlivo idú za cieľom preraziť v žánri, ktorý vyžaduje nielen muzikantské zručnosti, ale aj zmysel pre detail a kombináciu štruktúr. To všetko spojili vo svojom štvrtom štúdiovom albume Ornamental Or Mental. Ten má ešte viac vyšperkovaný prejav a zvuk. Všimli si to aj na festivaloch Iceland Airwaves, Eurosonic Noorderslag a najnovšie v slovinskom Mente.

The Ills – Fire Flies

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img