8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyReflektovanie budúcnosti elektronickej hudby - koniec januára v Ateliéri Babylon
spot_img

Reflektovanie budúcnosti elektronickej hudby – koniec januára v Ateliéri Babylon

Sekuoia-vizual 31.1.2015Heslom akcií pod značkou Wilsonic je “reflecting future” a že to nie je len marketingový slogan, dokazuje aj najbližší večer. V bratislavskom Ateliéri Babylon sa v sobotu 31. januára na podujatí Wilsonic presents: predstavia čoraz známejší dánsky projekt Sekuoia aj mená z domácej scény, ktoré sú na cenách Radio_Head Awards nominované v kategórii Objav roka.

Sekvoja je strom, ktorý sa považuje za zázrak prírody. Dosahuje veľkú výšku aj vek, rozmožuje sa unikátnym spôsobom. So žiadnym iným si ho skrátka tak ľahko nezameníte, čo sa dá povedať aj o hudbe, ktorú produkuje mladučký Dán Patrick Madsen. Jeho Sekuoia, ktorá hráva naživo v trojčlennom obsadení má organický a zároveň elektronický zvuk. Náladou evokuje jesennú nostalgiu za uplynulým letom: Za oknom prší, kvapky udierajúce o sklo sú ako beaty, kdesi z hmly sa vynárajú zasnené vokály. No zrazu sa rozjasní, pulz sa zrýchľuje, vychádza dúha.

Sekuoia – Evenings


 

Asi len málokto z domácej scény sa hodí k dánskej hlavnej hviezde večera tak ako Tante Elze. Veronika Seppová potvrdzuje, že naše najväčšie pesničkárske talenty momentálne nájdete na filmových školách (Katarzia, Monikino kino).

Tante Elze –  When The Days


 

O úvod večera sa postará Whithe, ktorý svoju produkciu charakterizuje slovami “príroda v nás” za svoje záujmy označuje “kráčanie po mesiaci” a za svojich hudobných obľúbencov mená ako Volor Flex, Eocene Nine, Sound Carpet, Blackmill a ďalších. Jeho tvorba je tiež prirovnávaná k Burialovi, ku ktorému sa aj otvorene priznáva ako k inšpiračnému zdroju.

Whitle – Mistakes

[yframe url=’https://www.youtube.com/watch?v=94fHXKcyINo ‚]


 

Lístky si na najbližší večer Wilsonicu si môžete zakúpiť online v predpredaji cez Tixy.sk za 5 eur, v Ateliéri Babylon bude vstupné 7 eur. Za to získate jednu európsku hviezdu a tri veľké domáce talenty počas jedného klubového večera s melancholickou atmosférou.

(TS – Veronika Bóriková – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img