8.6 C
Slovakia
utorok, 30 mája, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyRust2Dust a Zverina odkazujú: „Spojili sme sily, prepojili štýly"

Rust2Dust a Zverina odkazujú: „Spojili sme sily, prepojili štýly“

spot_img

r2d_zverky_2

Bratislavská formácia Rust2Dust hrajúca alternatívny metal s moderným zvukom už dlhší čas spolupracuje so známym raperom Zverinom. Za sebou majú tri spoločné skladby a koncertnú premiéru pred metalovým aj hip hopovým publikom. K pesničke My vs. Oni vzniklo lyrics video, ktoré nakrútila bývalá detská herecká hviezda. Táto generačná výpoveď vás napumpuje adrenalínom pred vystúpením skupiny Limu Bizkit 9. júna v NTC Aegon Aréne, kde sa Rust2Dust so Zverinom objavia v úlohe predskokana.

Spoločná pieseň My vs. Oni odkazuje na undergroundové prostredie, z ktorého Rust2Dust aj Zverina pochádzajú. Minulý týždeň ju naživo predstavili u Rudiho Rusa v relácii Headbanger_FM. Mimochodom, Zverky bol vôbec prvý raper v histórii tohto metalového magazínu, z čoho bol taký nadšený, že pred vysielaním zlomil kľúč v zámku svojho bicykla, ktorý potom zostal stáť niekoľko hodín pred Slovenským rozhlasom. Ešte pred dokončením skladby My vs. Oni prišla ponuka, ktorá sa neodmieta, o čom presnejšie hovorí gitarista z Rust2 Dust Martin „Ondro“ Ondrejička: „ Hneď ako  nás oslovil usporiadateľ koncertu Limp Bizkit v Bratislave, okamžite sme obnovili prácu na našej spoločnej pesničke, ku ktorej bola už rok nahraná hudba. Dokončili sme text, zabookovali štúdio Victora Hazarda FATMUSIC, nahrali sme všetky potrebné stopy a prvý nástrel bol na svete.

Rust2Dust & Zverina – My vs. Oni

Chalani zabrali a rozhodli sa podporiť túto skladbu aj videoklipom, o čom Martin hovorí:  Vedeli sme, že v dnešnej dobe je potrebný obrazový sprievod, preto sme zorganizovali fotenie s naším kamarátom fotografom.“ Zhodou okolností išlo o bývalého detského herca: Bol to Marek „Marfi“ Morvai, ktorý účinkoval vo filme Pelíšky ako Holubovej syn. Ukecali sme ho, aby nás aj nakrútil ako naživo hráme, spievame a rapujeme song My vs. Oni. Vzniknuté zábery sme poslali do Prahy Martinovi Kolejákovi, ktorý produkoval všetky klipy Rust2Dust  a ktorý je zároveň brat nášho gitaristu Miška Kolejáka. Ten dostal za úlohu spraviť blend medzi lyric videom a hraným klipom.  Svojím spôsobom ide o vyvrcholenie  dvojročného spoločného jamovania, hrania a koncertovania skupiny Rust2Dust a Zverinu. Pieseň ako taká mala premiéru na Zverinovom krste vo februári 2014. Bolo veľmi mocné sledovať, ako song rozpogoval hiphoperov.“  

K tomuto Zverina tiež pripája svoj pohľad:  „ Pre mňa spolupráca s Rust2Dust nie je žiadnym experimentom, keďže som mal k tejto hudbe vždy blízko. Pre toho, kto vyrastal na kultovom filme Judgment Night bude naša kooperácia príjemným návratom späť ku koreňom. Naša spolupráca je zároveň odkazom pre celú našu spoločnosť, a to že odlišnosti by mali ľudí spájať a nie rozdeľovať, ako tomu bolo doteraz.“ Skladba My vs. Oni sa nachádza na Zverinovom novom albume Ženy víno rap, ktorý vychádza 4.6.2015 a okrem Rust2Dust sa tu predstaví ešte jeden zaujímavý zatiaľ utajený hosť.

Rust2Dust sa spolu so Zverinom predstavia 9. júna v úlohe predskokana na bratislavskom koncerte Limp Bizkit konajúceho sa v NTC Aegon Aréne. Kapela pripravuje ďalšie prekvapenia, ktoré zverejníme hneď po tomto top podujatí.

Možno by sa mohlo zdať, že po odchode dvoch členov nastane v kapele kríza a smerovanie do slepej uličky. Rust2Dust z nej ale elegantne vybočili a takýto hutný zvuk ako teraz ešte nikdy predtým nemali. Kapelu nabudil príchod gitaristu Michala Kolejáka a basgitaristu Ernesta Csongu, vďaka čomu vznikli nové svieže riffy a podstatný impulz a inšpiráciu prinieslo aj  hosťovanie známeho bratislavského rapera Zverinu. Ten s chalanmi momentálne spolupracuje na štúdiových nahrávkach i  spoločných koncertoch. Na prvý pohľad sa síce môže táto kombinácia javiť ako bizarná, ale toto zlúčenie rapu a metalu naozaj funguje. Zverina mal už od puberty blízky vzťah k rockovej scéne a veľmi ho ovplyvnila kapela Rage Against The Machine a chalani z Rust2Dust tiež nepohrdnú poriadnym rapom či nu metalom. Zverina a Rust2Dust po sebe dlho pokukovali, no medzi oboma štýlmi, ktoré reprezentujú, však stála bariéra. Postupne však prekonali všetky prekážky, čím vznikli základy pre jeden výnimočný projekt. Gitarista Martin Ondrejička z Rust2Dust o tom hovorí: „ Pri prvých skúškach nám bolo všetkým jasné, že toto spojenie je schopné generovať hudbu nesmiernej energie, čo nás motivovalo k ďalším krokom. Po čase strávenom v skúšobni nasledovali prvé koncerty. Zverina si pozval Rust2Dust na krst svojho albumu a zároveň prijal ponuku s nimi hrať na rockovej akcii v priestoroch MMC. Fanúšikovia z oboch komunít ocenili spojenie rôznych štýlov a neskutočnú energiu, ktorá z tejto spolupráce vznikla. Rust2Dust nahrali so Zverinom tri spoločné skladby, na ktorých pracovali s veľkými prestávkami dva roky. Dôvodom bolo veľké množstvo koncertných a štúdiových aktivít kapely i Zverkyho. V súčasnej uponáhľanej dobe, kedy treba všetko rýchlo vyprodukovať si našťastie hudobníci dali záležať na patričnej kvalite. Nenechali nič na náhodu a zapracovali na erupčnom zvuku, ktorý je na veľmi vysokej úrovni.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Podcasty podporuje Fond na podporu umenia

spot_img

Podcasty podporuje Hudobný fond

spot_img
spot_img