8.6 C
Slovakia
sobota, 2 marca, 2024
spot_img
ÚvodReportyHysteria naživo s Def Leppard

Hysteria naživo s Def Leppard

IMG_4014

V sobotu 23. 5. zažila O2 Aréna v Prahe večer plný fantastického rocku v podaní britskej legendy Def Leppard. Predkapela Citron rozprúdila hitom Rock, Rock, Rock horúcu krv v žilách približne 8-tisícovému publiku, zloženému zo zástupcov oboch pohlaví a všetkých vekových kategórií.

Vzrušenie a napätie  v sále gradovalo každou minútou aj počas pauzy pred príchodom Leppardov, ktorí svoju perfektne ozvučenú show otvorili skladbou Rock! Rock! (Till You Drop) a pokračovali s Animal, Foolin‘ a nevynechali ani rockovú baladu Love Bites a Armageddon It. Nasledovalo Elliotovo sólo Two Steps Behind, ktoré odspieval a aj sám odohral na akustickej gitare. Fanúšikov privádzali do čoraz väčšieho varu aj hity Rocket, Hysteria a Let’s Get Rocked.

Def Leppard – Animal live Prague 2015

Def Leppard sú na scéne už takmer štyridsať rokov, no rozhodne to nevzdávajú. Celý koncert zneli ich bezchybné vokály, živé gitary a silné bicie, pričom neprestajne komunikovali s publikom a rozhodne nešlo o statické státie pred mikrofónmi. Emócie a zážitok celý čas umocňovala videoprojekcia zobrazujúca tématické video, archívne zábery  alebo dianie na pódiu. Postupne medzi skladbami bol predstavený každý člen skupiny, ktorý zahral krátke sólo. Treba poznamenať, že Rick Allen (bubeník), ktorý prišiel o jednu ruku v roku 1984, bol skutočne obdivuhodný.
 

Def Leppard – Rocket live Prague 2015

[yframe url=’https://www.youtube.com/watch?v=gBP49_KnTR4′]
 
Dokonalú show Def Leppard zavŕšili tri piesne: Pour Some Sugar On Me, Rock Of Ages a finálna Photograph, kedy mohlo publikum sledovať aj archívne fotografie členov skupiny. Takto emotívne britská legenda ukončila približne 90 minút trvajúci koncert. Bodkou za ním bol už len sľub medzi spevákom ( Joe Elliot) a publikom. Podľa tohto sľubu na seba nezabudnú. Uvidíme, snáď po vydaní nového albumu (koncom  2015) čoskoro znovu niekde v blízkosti. 

 

spot_img
spot_img
spot_img