8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySeverské duo Kings of Convenience prinesie indie pop-folk aj do Bratislavy
spot_img

Severské duo Kings of Convenience prinesie indie pop-folk aj do Bratislavy

Kings-Of-Convenience-Declaration-of-Dependence-review1

Nóri z Bergenu Erlend Øye a Eirik Glambek Bøe tvoria indie popovo-folkové duo Kings of Convenience. Chrakterizuje ich jemná melódia, pokojný hlas, žložitá, no zároveň jemná gitara. Na hudobnej scéne pôsobia už od roku 1999.

Vtedy začali koncertovať po Európe a pracovať na debutovom albume. Skladby si sami skladajú aj spievajú. Spoznali sa ešte ako deti v škole a stali sa členmi kapely Skog. Neskôr sa osamostatnili a začali spolupracovať s americkým vydavateľstvom Kindercore. Debutový album Quiet Is The New Loud im produkoval spolupracovník Coldplay Ken Nelson. Preslávili sa v Nórsku a neskôr aj vo FrancúzskuVeľkej Británii.

Kings of Convenience – Misread

V roku 2001 vydali remixový album Versus. O tri roky neskôr vznikla štúdiovka Riot on an Empty Street, na ktorej hosťovala kanadská hudobníčka Feist. Po nahrávke Declaretion of Depence sa duo nachvíľu odmčalo. Potom v roku 2014 Erlend Øye vydal sólový album Legao. Tento rok sa vracajú na hudobnú scénu aby celosvetovo odprezentovali svoj debutový album.

Kings of Convenience – Cayman Islands

Kings of Convenience priam zosobňujú severské melancholické indie. Túto atmosféru prinesú aj na Slovensko. Už 5. decembra ich uvidíme v Ateliéri Babylon v Bratislave. Prídu sem po prvýkrát a predstavia debutý album Quiet Is The New Loud z roku 2001, ktorým sa celosvetovo preslávili. Okrem koncertu sa môžeme tešiť aj na talkshow v angličtine so slovenskými titulkami. Vypočujeme si príbehy, ktoré sa viažu na jednotlivé skladby a aj to, ako ich nahrávali. Koncert je súčasťou série NouveauNu.Nigh, ktorá tento rok prinesie do Bratislavy ešte dvoch ďalších zaujímavých interprétov.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img