8.6 C
Slovakia
sobota, 28 januára, 2023
spot_img
HomeNovinkySlnko, voda, pláž? „Zabudnite", odkazujú Sextile z Kalifornie

Slnko, voda, pláž? „Zabudnite“, odkazujú Sextile z Kalifornie

spot_img

Slnečná Kalifornia neplýva na  všetkých pozitívne. Sú kapely, ktoré sa namiesto optimistických farieb, vyžívajú v čiernobielom a temnom. Takým prípadom je Sextile. Ešte viac to zvýraznia tým, že svoje prvé európske turné absolvujú v daždivej jeseni.

Sextile začínajú v Škótsku, potom sa presúvajú do Anglicka, ale na ich ceste je aj Paríž, Hamburg či Berlín. Všetko miesta, kde mal punk svoje korene, hoci sa tam scéna dnes preskupila. Kapely tam už hrajú inak. Aj Sextile nachádzajú inšpiráciu skôr v osemdesiatych než sedemdesiatych rokoch. Bližší im je post punk a new wave ako klasický punk rock. Syntetizátory si dávajú rande s gitarami. A našli pritom svoj zvuk, keď predtým vyskúšali niekoľko ich typov, aby sa ustálili na Korg Ms-10.

Darí sa im do hudby vnášať chaos panujúci z modernej spoločnosti. Inšpirovali sa futuristickým spisovateľom Luigim Rossolom a jeho manifestom The Art of Noises. Prienik medzi post punkom, punkom, new wave a noise bude aj na ich najnovšom EP „3“, s ktorým sa vydávajú na spomínané európske turné.

Sextile – Paradox

spot_img
spot_img

Podcasty podporuje Hudobný fond

spot_img

Podcasty podporuje Fond na podporu umenia

spot_img

Podcasty podporuje Bratislavský samosprávny kraj

spot_img
spot_img
spot_img