8.6 C
Slovakia
pondelok, 22 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySlovenská hip hopová scéna prežíva plodné obdobie
spot_img

Slovenská hip hopová scéna prežíva plodné obdobie

GF02-x_web_event

Hip-hopová scéna na Slovensku ožila! Jeden očakávanejší album ako druhý. V decembri to odštartoval Supa, začiatkom marca nadviazal Delik a na Majka Spirita si počkáme do konca mesiaca.

Minulý týždeň Supa z Mojej Reči pokrstil svoj prvý sólový album „Čierne dni“, ktorý vyšiel v decembriHandlovský rodák nad sólovým albumom uvažoval dlhšie. Keďže DelikMojej Reči pracoval na niekoľkých sólových projektoch, očakávalo sa to aj od Supu. Album „Čierne dni“ priniesol prekvapenia v podobe hostí ako Vladimír518, Vec, Ben Cristovao, Refew a samozrejme Delik.

Supa – Čierne dni

Nezaostáva ani DelikMojej Reči, ktorý koncom minulého týždňa vydal dlho očakávané EP „Rozlúčka so slobodou“. Delik si po dvojročnej pauze rozširuje svoje hudobné portfólio o ďalšie EP, ktoré nadväzuje na jeho posledný, veľmi pozitívne hodnotený album „Sloboda“. V lete Delik vypustil von dva single – „WTF“ a „Crack“. Vtedy sme ešte nevedeli, koľko budeme na nový album čakať. „Rozlúčka so slobodou“ je od odlišná od toho, na čo sme od Delika zvyknutí. Produkciu celého albumu si zobrať na starosti Dalyb a zameriava sa na mladého poslucháča.  Výber hostí nie je pre Delika typickým. Album podporili mená ako Otecko, Sergei Barracuda, Gleb a Samey z Haha Crew. Delik sa predstavuje v polohe, v akej ho ešte nepoznáme. Skvelým príkladom je skladba „Kundyprachyweed.“

Delik – Kundyprachyweed

Najočakávanejším albumom roka 2015 na českejslovenskej hip-hopovej scéne je „Y“ Majka Spirita. Tri roky po debute „Nový človek“ sa fanúšikovia dočkali. Dlhoročný manažér Majka Spirita potvrdil, že album vyjde 31. marca. Spolu s informáciou o termíne vydania albumu prišla aj premiéra nového singla s názvom „dobYjeme svet“, ktorú produkoval Abe. Jediné veľké písmeno v názve sa symbolicky spája s názvom albumu. „Y“ má označovať generáciu narodenú medzi rokmi 19851995, ktorú rapper považuje za najväčšiu a najsilnejšiu. Majk Spirit už v decembri avizoval vydanie nového albumu zverejnením intímnej umeleckej výpovede v podobe singla „Boh jediný“.  Debutový album bol akousi vizitkou– Majk hovoril, čo má na srdci on. „Y“ bude hovoriť za celú generáciu o pravdách, ktoré zdieľame všetci.

Majk Spirit – dobYjeme svet

Vyzerá to, že hip-hopová scéna na Slovensku prežíva naozaj plodné obdobie. Spomínané albumy nebudú tento rok poslednými novinkami. Určite sa máme ešte na čo tešiť.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img