8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySmutné predvianočné správy pokračujú - po Udo Jürgensovi zomrel aj Joe Cocker
spot_img

Smutné predvianočné správy pokračujú – po Udo Jürgensovi zomrel aj Joe Cocker

p20715h0u57Tento predvianočný týždeň sa zapíše čiernymi písmenami do hudobnej histórie. Včera podľahol srdcovému inkfartu známy rakúsky spevák Udo Jürgens a len pred pár minútami sa svet dozvedel ďalšiu smutnú správu. Vo veku 70 rokov podľahol zákernej chorobe britský spevák Joe Cocker.

Anglický spevák Joe Cocker dnes zomrel vo veku 70 rokov. Túto nečakanú správu potvrdil pre média jeho agent Bernie Marschall. Joe Cocker mal diagnostikovanú rakovinu pľúc, no lekári mu dlho dávali nádej na zotavenie. V posledných dňoch sa jeho stav rapídne zhoršil, na jeho želanie ho pustili domov, kde aj skonal. Spevák, ktorý sa preslávil svojim nezabudnuteľným „chrapľavým“ prejavom bol obľúbený po celom svete. Za svoju vyše päťdesiat ročnú kariéru nahral dvadsať dva štúdiových nahrávok, z ktorých sa predalo niekoľko miliónov kusov.

Joe Cocker – You Are So Beautiful


 

Časopis Rolling Stone ho zaradil do zoznamu „Sto najväčších spevákov všetkých čias“. Vďaka svojmu černošskému hlasu ho hudobníci a média prezývali „biely soulman“.  Život Joe Cockera bol búrlivý a napriek predčasnému odchodu zostanú navždy v srdciach jeho fanúšikov krásne pesničky.

| autor: MusicPress

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img