8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySound of Samedia - africká a latinskoamerická elektronika servírovaná Európanom
spot_img

Sound of Samedia – africká a latinskoamerická elektronika servírovaná Európanom

Africká hudba to nie iba tradičná kmeňová hudba, ale v posledných rokoch prevažujúca tanečná tvorba. V škótskom Edinburghu sa bude odohrávať ďalšie zo sérií podujatí Samedia Shebeen zaostrené na súčasnú africkú scénu.

The Shebeen je kompilačný album a rovnomerná klubová verzia, ktorá prináša africko-latinské rytmy v elektronických aranžmánoch. Budúci mesiac (6. októbra) sa predstaví v škótskom Edinburghu, v klube The Mash House.

Cieľom je prepojiť európskych a afrických hudobníkov. Prednosť dostávajú projekty a spolupráce so vzájomnou inšpiráciou. Publikum sa tak môže tešiť na fascinujúcu džungľu modernej tanečnej hudby. Hlavným hosťom bude londýnska formácia Afriquoi, ktorá prináša fúziu garage music, housových beatov a afrických štýlov vychádzajúcich z konžských gitaroviek a gambijského žánru kora.

Afriquoi – Seddik

Ďalším hosťom bude ghanská producentka Mina so záľubou v klubovej elektronike. Fúziu zo Západnej Afriky prinesie štvorčlenná formácia Onipa s dôrazom na funkové rytmy. Latinskú Ameriku zastúpi Maxiroots z Buenos Aires, ktorý vystúpi po boku škótskeho reggae speváka Toma Spiralsa. A domácim predstaviteľom bude aj Samson Sounds s poriadnou dávkou rave, hi-life a dubu.

Onipa – Open My Eyes

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img