8.6 C
Slovakia
sobota, 15 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySpoznajte jednu z najkvalitnejších rakúskych skupín - Sofa Surfers
spot_img

Spoznajte jednu z najkvalitnejších rakúskych skupín – Sofa Surfers

small_band_2

Charakteristické pre nich sú podmanivé groovy, energické basové linky a emotívne vokály. Rakúska skupina Sofa Surfers mieša rock a elektroniku s trip-hopom, dubstepom a acid jazzom. Je jednou z najúspešnejších rakúskych skupín.

Trojica Wolfgang Schlögl, Markus Kienzl, Wolfgang Frisch a Michael Holzgruber oficiálne vstúpila na scénu v roku 1997 s albumov Transit. Upozornili na seba aj v roku 2005 LP-čkom Sofa Surfers, na ktorom hosťoval Mani Obeya. Po 3-ročnej prestávke tento rok vydali svoj deviaty štúdiový album s názvom Scrambles, Anthems and Odysseys. Je to nasledovník albumu Superluminal z roku 2012.

Sofa Surfers – White Noise

Začiatkom tohto roka sa skupina pripomenula vo veľkom štýle soundtrackom k americkému filmu Focus. Aby fanúšikom skrátili čakanie na album zverejnili špeciálny audio mix s názvom Mongrel, ktorý nie je oficiálnym singlom, ale približuje, ako pripravovaná platňa bude znieť.

Pred letom uviedli z pripravovanej LP prvý oficiálny singel The Fixer, ktorej vdýchol život spevák Mani Obeya. „Táto skladba je jednoducho o opravení čohokoľvek, čo sa pokazí,“ vysvetľuje skupina na margo aktuálneho singla. „Je o tom, že keď nič nevychádza, treba mať plán B. O pocite bezpečia, keď je nablízku niekto, kto vie všetko to pokazené opraviť! O niekom, kto je tu vždy, keď sa svet celý rozpadne.  Fixer – vždy sa na neho môžeš spoľahnúť.“

Sofa Surfers – A Good Day to Die

10. decembra predstaví skupina svoje nové skladby na jedinom koncerte na Slovensku. Vystúpia v bratislavskom Majestic Music Clube. Spolu s nimi bude koncertovať aj slovenská skupina Fallgrapp – stálica alternatívnej hudobnej scény, ktorá zaujala svojským rukopisom v singloch I.N.A či Vlasy.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img