8.6 C
Slovakia
štvrtok, 24 júna, 2021
spot_img
HomeNovinkySpoznajte Soil & " Pimp Sessions "- vzrušujúci svet japonského jazzu
spot_img

Spoznajte Soil & ” Pimp Sessions “- vzrušujúci svet japonského jazzu

mainimg_eng

Explozívna dávka jazzu podávaným punkovým spôsobom prichádza v podobe japonského sexteta Soil & ” Pimp Sessions “. Títo japonskí muzikanti sa po prvýkrát spolu stretli v roku 2001 v jednom hudobnom podniku v Tokyu, aby už po niekoľkých mesiacoch sa stali klubovo senzáciou.

V Európe prerazili v roku 2005, potom ako ich britský hudobný moderátor Gilles Peterson uviedol vo svojom programe WorldWide, získala tak pozornosť európskych promotérov a zahrali si dokonca na takých prestížnych festival ako je Montreux či North Sea.

SOIL & “PIMP” SESSIONS ” – Crush

Kapela na margo svojich aktivít hovorí: ” Vždy sme cítili, že vo svete jazzu existuje nepísané pravidlo, ktoré hudobníkom prikazuje sústrediť sa na svoju hráčsku techniku akceptovateľnú poslucháčmi. My sme sa však chceli od toho odpútať a vytvoriť omnoho vzrušujúcejší jazz s väčšou interakciou medzi muzikantmi a publikom“. Soil & “Pimp” Sessions sa momentálne opäť zamerali na svoju kariéru v Japonsku, kde často koncertujú po kluboch a festivaloch. Svoju poslednú štúdiovú nahrávku Brothers & Sisters vydali v roku 2014.

SOIL & “PIMP” SESSIONS ” – Mars

spot_img
spot_img
spot_img