8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyStill Corners si pripomenú svoj prelomový album v Budapešti aj Prahe
spot_img

Still Corners si pripomenú svoj prelomový album v Budapešti aj Prahe

Americké duo Still Corners príde do Budapešti (03. augusta v A38) a Prahy (7. augusta v Meetfactory) pripomenúť svoj desať rokov starý album Strange Pleasures. Opomenúť by nemali ani dva roky starú dosku The Last Exit.

Budapeštiansky hudobný klub A38, ktorý sa nachádza na vodách Dunaja, v apríli tohto roku oslávil dvadsiate narodeniny. Celoročne prevádzkovaný priestor ponúka program širokospektrálneho zamerania a svojou výnimočnou atmosférou láka zahraničných interpretov.

Po štyroch rokoch tam znovu zavíta americká neo-psychedelická kapela Still Corners, ktorá sa prikláňa aj do dream popového prejavu. Môže za to jemný vokál klávesistky Tessy Murray sprevádzaný multiinštrumentalistom a producentom Gregom Hughesom. Najčastejšie sa atmosféra ich nahrávok približuje k pomyselným soundtrackom z ciest do neznáma.

V tomto horúcom lete, v ktorom sa striedajú sparné a daždivé noci, si prídu pripomenúť desiate výročie nahrávky Strange Pleasures. Týmto svojím druhým štúdiovým albumom napokon prerazili. Kto by to bol povedal o kapele, ktorá pôvodne vznikla z náhodného stretnutia, keď obaja hudobníci nastúpili na zlý vlak a dali sa len tak do reči. Dohromady vydali päť albumov s pesničkami s charakteristickým nikam sa neponáhľajúcim sa tempom a s rozpoznateľným zvukom už po pár taktoch.

V Budapešti a Prahe ich bude sprevádzať pesničkár – Jeroen De Gussema alias Jerry Spin s noir popovými pesničkami o obyčajnom živote.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img