8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyStridžie dni v Klube za Zrkadlom predstavia magický folklór Bandy
spot_img

Stridžie dni v Klube za Zrkadlom predstavia magický folklór Bandy

banda_a_vranky_poster_web.jpg.crop_displayVýznamné dni zimného slnovratu očakáva podľa našich povier zvýšená aktivita tajomných síl. Dva dni pred Luciou v čase, keď sa zliezajú bosorky z celého Slovenska, príde Banda spolu so ženským súborom Vranky zahrať do DK Zrkadlový háj svoj magický folklór. Čarovať sa síce nebude, ale diváci sa môžu tešiť na čarovnú tvorbu jednej z našich najlepších world music skupín.

Banda prináša slovenské tradície v novom kontexte. Našu ľudovú pieseň uchopili v moderných aranžmánoch, pričom tá kooperuje v ich opuse s ostatnými národnosťami a etnikami.  Banditi sú uznávaní muzikanti s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti folklórnej hudby a world music. Skupina vychádza z poctivých, autentických koreňov slovenskej melodiky, no inšpiruje sa aj bluesom, jazzom, balkánskou, karibskou a latinskoamerickou hudbou.  Banda ide cestou progresu a preto ich kompozície neznejú ako zo skanzenu.

Banda – Šmerc


 

Strhujúca rytmika s pôsobivou melódiou a civilnými nápevmi dodáva skladbám čosi vábivé a tajomné. Kapela má na svojom konte dva albumy, pričom poslednú novinku s názvom hraBanda pokrstili so svojimi hosťami, práve v priestoroch Zrkadlového hája. Tentokrát pohostia ženskú spevácku skupinu Vranky z Nitry. Toto pôvabné zoskupenie mladých temperamentných dievčat,  už vystúpilo na takých vrcholných podujatiach folklórnej scény ako Východná, Zuberec, Kokava nad Rimavicou či Detva. Stridžie dni zavedú divákov do kúzelného, až snového sveta Bandy, v ktorom progresívny folklór porazí zlo aj tmu. Ľudové tradície tak ožívajú v úplne novom kontexte.

Vranky – Žartovné piesne z Nitry


Informácie o koncerte

Banda & Vranky: Stridžie dni; DK Zrkadlový háj; 11.12. 2014 – 19:00  ; Vstupné: 10 €; Vstupenky v predaji v pokladniach KZP a v sieti ticketportal.

(TS – MusicPress)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img