8.6 C
Slovakia
pondelok, 17 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyČo sa stane, keď jahniatko vypadne z rytmu? Lamb nezaskočili ani technické...
spot_img

Čo sa stane, keď jahniatko vypadne z rytmu? Lamb nezaskočili ani technické problémy

DSC_0236Už od svojho vzniku mali mimoriadne oddanú fanúšikovskú základňu a narastajúca popularita ich vtiahla do mainstreamu. Chmúry o odlišnom smerovaní nakoniec vyústili do umeleckého rozchodu – Andy a Lou sa rozhodli ísť každý vlastnou cestou.

No vrátili sa. A silnejší než kedykoľvek predtým. O novej tvorbe kapely si môžete myslieť hocičo, no faktom zostáva, že Lamb dozrievajú vo svojom koncertnom prejave. Je mnoho kapiel, ktoré vám spravia zimomriavky aj doma, ale keď ich elektronickú estetiku presuniete do klubového prostredia vtedy to má ten najväčší zmysel. A o Lamb to platí dvojnásobne. Tento krát to bolo už o ich tretieslovenské dobrodružstvo“, no keďže išlo o samostatný klubový koncert o predkapelu sa postarali sami. Nenechávali to na slovenských promotéroch, sami totiž najlepšie vedia, koho chcú podporiť. Napriek tomu, že rockovo elektronickí The Ramona Flowers boli kontrastom k chystajúcej sa krehkej búrke, mnoho ľudí odchádzalo z ich koncertu pozitívne naladení.

The Ramona Flowers – Tokyo


 

Sľubnú gradujúcu atmosféru tria Lou Rhodes, Andy Barlow a John Thorne prerušili technické problémy a to už pri druhej skladbe We Fall in Love. A improvizačné riešenie v nasledujúcej Lullababy ukázalo, že technika stále nedokáže nahradiť ľudský hlas. Síce sa týmto spôsobom na chvíľku narušila elektronická stabilita, ale Lamb aspoň predviedli svoju akustickú podobu.

The Lamb – What Sound live Bratislava 2014


 

Inak sa Andy Barlow prejavil ako skúsený zvukový inžinier, keď mal na starosti hlavnú štruktúru kompozícii. Do nich sa vkrádal, či skôr vnikal étericky a povznášajúci  hlas Lou Rhodes. Nemenej dôležitý bol aj basgitarista Joe Thorne, ktorý vystúpil napriek zlomenine nohy.

The Lamb – live Bratislava 2014


 

Podľa potreby menil basgitaru za elektronickú basu nezvyčajného tvaru, ktorú držal počas koncertu ako trofej a ukazoval ju publiku. Tvorba kapely je založená na zvukoch, ktoré modelujú a plasticky tvarujú s ruchmi do počúvateľnej hitovej podoby. Nie je to však žiadna elektronická avantgarda, akú mohli ľudia zažiť pred týždňom na festivale Next v priestoroch susednej A4ky.

The Lamb – live Bratislava 2014


 

Napriek tomu, že skladby z aktuálneho albumu Backspace Unkwind sú trochu odťažité, naživo v krehkom objatí interpretácie Lamb dostali inú dimenziu. Nikdy nesúďte Lamb iba podľa štúdiového prejavu. Naživo sú úplne iný.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img