8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySviatok melodického metalu – Beast in Black a Myrath v Ateliéri Babylon
spot_img

Sviatok melodického metalu – Beast in Black a Myrath v Ateliéri Babylon

autor: Martin Saksa

Fanúšikovia metalovej hudby, ktorým až tak nevonia produkcia momentálne dvoch najúspešnejších slovenských metalových kapiel Čad a Catastrofy (majú spoločný koncert v rovnaký deň v MMC), ale vyhľadávajú skôr melodickejšiu tvár tohto žánru, si v sobotu 16. novembra určite prídu na svoje v Ateliéri Babylon v Bratislave. Skupina Beast in Black vystúpi na Slovensku prvýkrát ako hlavná hviezda a lákadlom je tiež exotický Myrath z Tuniska.

Kapela Beast in Black okolo fínskeho gitaristu Antona Kabanena funguje na scéne od roku 2015, kedy dotyčný opustil rady ďalších fínskych melodikov Battle Beast. Po nezhodách so svojimi bývalými spoluhráčmi, založil Kabanen svoju vlastnú kapelu a slovíčko „beast“ si akoby na truc ponechal. Kapela svojím debutovým albumom Berserker z roku 2017 vletela na metalovú scénu doslova ako kométa a so svojím melodickým heavy/power metalom silne koketujúcim so zvukom osemdesiatych rokov si získala ihneď slušnú základňu fanúšikov naprieč Európou a zároveň uznanie hudobných kritikov.

Anton Kabanen čoby talentovaný gitarista a hudobný skladateľ totiž vytiahol eso z rukáva a na horúci post hlavného vokalistu dosadil gréka Yannisa Papadopoulosa s hlasom ako hrom. Druhý radový album formácie vyšiel začiatkom februára tohto roku a nesie názov From Hell with Love, rovnako ako celé turné, ktoré práve prebieha a v rámci ktorého Beast in Black navštívia aj Bratislavu už ako headliner. Na Slovensku sa kapela totiž už raz predstavila. Bolo to v novembri minulého roku v Incheba Expo Aréne ako predkapela velikánov Nightwish na ich turné Decades.

Ešte zaujímavejším hudobným bonbónikom sú špeciálni hostia turné – kapela Myrath z Tuniska. Od svojho založenia v roku 2006 vydali 5 štúdiových albumov, na ktorých predvádzajú progresívny metal svetovej úrovne s vplyvmi hudby z blízkeho východu. Ich posledný album Shehili z marca tohto roku je zatiaľ vrcholom ich tvorby a určite stojí za povšimnutie aj širšej metalovej verejnosti.

Sobotný novembrový večer každopádne sľubuje veľmi zaujímavú konfrontáciu dvoch kapiel, ktoré sú kvalitatívne síce na rovnakej úrovni, ale Beast in Black, ako európska kapela, má určite lepšie všeobecné promo ako Myrath. Aj preto bude skupine Myrath pridelených 45 minút vystúpenia, kdežto Beast in Black odohrajú plnohodnotnú takmer 100 minútovú show. Ale myslím, že muzikanti z Myrath sú vďační aj za takúto možnosť predniesť svoje nesporné umenie. Melodysiláci, rozhodne sa je na čo tešiť!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img