8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyTaliansko - slovenský večer ponúkne temperamentné jazzové emócie
spot_img

Taliansko – slovenský večer ponúkne temperamentné jazzové emócie

Kekko Fornarelli TrioV bratislavskom Ateliéri Babylon sa 3. februára o 19.00h., v rámci dvojkoncertu City Sounds,  predstaví unikátny projekt Triango hrá Slovenské tance a prvýkrát aj talianska jazzová formácia Kekko Fornarelli Trio. Jej líder, Kekko Fornarelli, sa hre na klavíri venuje už od svojich 3 rokov. V útlom veku začínal ako samouk, aby sa neskôr zdokonalil pod vedením pedagógov konzervatória v juho-talianskom Bari.

Keď sa však približne v 18 rokoch dopracoval k jazzu, rozhodol sa mu odovzdať úplne a vydal sa na cestu jazzového muzikanta, obrazne aj doslovne. Ako hudobník precestoval mnoho krajín, koncerty odohral v prestížnych kluboch v Barcelone, Dubline, Ženeve a vo francúzskom Lyone, kde strávil niekoľko rokov svojho života. Účinkoval tiež na početných jazzových festivaloch, spomenúť v tejto súvislosti môžeme napríklad Beat Onto Jazz, Bari Jazz Festival, Multiculturita Summer Festival, Valsugana Jazz Tour, Annecy Jazz Festival, A Vaulx Jazz, Baronissi Jazz, Terni Jazz Festival, Palmi Jazz Festival, John & Jazz Festival.

Kekko Fornarelli Trio – Daily Jungle live 2013


 

Jedným z jeho projektov, úspešne putujúcich po Európe, je práve projekt Kekko Fornarelli Trio. Ide o netradičnú interpretáciu klasického jazzového tria, zloženého v tomto prípade zo špičkových hudobníkov: spolu s klaviristom sú jeho členmi kontrabasista Giorgio Vendolabubeník Dario Congedo.

Kekko Fornarelli Trio – Sines em Jazz 2012


 

Špecifikom je použitie syntetizátorov, resp. elektronická modifikácia zvukov tvorených akustickými nástrojmi. Dosahuje sa tak široká škála farieb a zvukových odtieňov, striedajúcich sa vo víre nálad a emócií, ktoré by v sebe Taliani potláčali len veľmi ťažko.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img