8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyTemný minimalizmus berlínskej scény a dream popový český pesničkár - už čoskoro...
spot_img

Temný minimalizmus berlínskej scény a dream popový český pesničkár – už čoskoro v Subclube

DEATHS_web (1)Promotérsky kolektív Real Something v spolupráci so Subclubom pripravil koncert v Berlíne usadených Deaths, ktorí sa v stredu 21. januára predstavia v Bratislave v už spomínanom legendárnom Subclube. Spoločne s nimi príde aj dvojica z Prahy: dream-popový Luke Mayen a elektronický producent, polovica dua Post-hudba, ktorý si hovorí Murder Bear Doug.

Minimalistické bicie, zastreté vokály a atmosféra, ktorá môže zľahka pripomínať The xx, Darkside či Sohn. V Berlíne sídliaci Deaths sa ale pohybujú ešte v temnejších vodách a ich piesne sú o čosi viac pochmúrne a ako stvorené do tunelu pod hradnou skalou. Z pôvodne one-man-projektu Igora Brusa je teraz celá kapela: v Berlíne sa k nemu pridali Yaz Uemura, Pierre Auradon a Marc Blarzin. Štvorica, okolo ktorej je všetko akoby stále pod rúškom tajomstva, má v pláne čoskoro vydať svoje prvé EP. Sľubne znejúce single Lonewolves a Sold napovedajú, že sa máme na čo tešiť.

Deaths – Sold


 

Melancholické pesničky, jemné gitarové vyhrávky a moderný zasnený sound. Luke Mayen je projekt pražského hudobníka Lukáša Vydru, ktorý sa tentokrát v Bratislave predstaví sólo. Lukáš bol tiež pôvodným členom Deaths, no s Igorom Brusom sa stretol ešte predtým – hrali spolu v teraz už nefungujúcej kapele Girls On Drugs.

Luke Mayen – Summer Haze


 

Sólo projekt Murder Bear Doug elektronického producenta Tomáša Havlena, tiež fungujúceho v duu Post – hudba. Okrem vlastnej tvorby má Tomáš na konte aj remixy pre interpretov ako Houpací Koně, Bonus, Umakart, Kittchen a ďalších. Začiatok: 21:00 – Subclub, Nábrežie arm. gen. Ludvíka Svobodu, Bratislava

(TS – Táňa Lehocká – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img