8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyTelevízia Musiq1 prekvapila fanúšikov, na Valentína vysielala poslednýkrát
spot_img

Televízia Musiq1 prekvapila fanúšikov, na Valentína vysielala poslednýkrát

logo_musiq1

Hudobná televízia Musiq1 ohlásila ukončenie svojho vysielania na Valentína. Posledná pieseň, akú zahrali, bola In Search Of od Glendy. Tím Musiq1 odôvodnil ukončenie vysielania televízie takto: “Realita neustále  klesajúceho mediálneho trhu je taká, že musiq1 sa rozhodla ukončiť svoje aktivity na  slovenskom i českom trhu ku dňu 14. februára 2015.”

Väčšina fanúšikov ostala zaskočená, no boli aj takí, ktorí koniec televízie predpokladali už dávno. Je to v súčasnosti naozaj prekvapivé, že sa hudobná televízia na Slovensku nevie uživiť? Dostali sme sa do bodu, kedy nad všetkými médiami vyhráva internet a mnohí už ani nevedia, ako televízor vyzerá,  je ťažké udržiavať sledovanosť takéhoto formátu. V hudobnom vzdelávaní prevláda YoutubeSpotify, o novinkách svojich obľúbených interpretov sa  verejnosť dozvedá z facebookových fanpage-ov a Instagramu.  Televízia Musiq1 mala určenú cieľovú skupinu mladých ľudí od 15 do 29 rokov. No počas rokov vysielania sa jej cieľovka okresala nanajvýš na 15 – 19 rokov. Teda na tínedžerov, ktorí prídu zo školy domov, kde majú televízny prijímač, ktorý si aj reálne zapnú. Akonáhle sa dostanú na internát, len máloktorý z vysokoškolských študentov si potrebuje do, aj tak malej izby, nasťahovať okrem desiatich kufrov, ešte aj televízor. Majorita vysokoškolákov si vystačí s notebookom a s internetom, odkiaľ sa dozvie všetky potrebné informácie. Aj mladí ľudia, ktorí sa práve odsťahujú od rodičov, už nepovažujú za základné vybavenie nového domova televízor.  Či pre slovenských interpretov, ktorí sa prezentovali aj vďaka televízii Musiq1, bude tento spôsob zviditeľnenia chýbať a či akcie ako Toto Je Hip Hop, BA City Beats, alebo BeeFree, za ktorými televízia stála, upadnú do zabudnutia, to zrejme odhalí až vývoj celej situácie. Možno nás všetkých prekvapí vznik nového nápaditého a úspešného projektu, ktorý vyplní dieru, čo ostala po Musiq1 a priblíži sa k zahraničným televíziám tohto typu.

Music One – Last Minutes of The Channel

https://www.youtube.com/watch?v=nBGSTaeY5M8

Yanko Král / DJ / Rádio_FM: V každom prípade je to veľká škoda, no na druhej strane je potrebné si priznať, že mladí ľudia v dnešnej dobe nesledujú toľko televíziu. Na koni sú sociálne siete, čo pravdepodobne vysvetľuje vzniknutú situáciu. Treba si ale uvedomiť, že Musiq1 priniesla množstvo zaujímavých, dovolil by som si tvrdiť, že až nadčasových eventov pre Slovensko. BA City Beats, alebo Musiq1 Awards boli jednými z nich. Podujatí bolo samozrejme viac… Toto Je Hip Hop, BeeFree a pod. To boli akcie, ktoré sa zapísali do dejín slovenskej hudobnej scény. RIP

Marián Mitaš / herec:  Nepatrí sa mi vyjadrovať, nevidel som ani sekundu z jej vysielania.

Juraj Benetin / Korben Dallas: Veľmi rád by som sa vyjadril, ale bolo by to úplne z prsta, lebo ja nemám telku, resp. mám 5 programov a nikdy som tú telku nevidel.

Tomáš Hafner / raper / producent: V Musiq1 som istý čas pracoval a sprevádzal divákov počas víkendov. V podstate celý produkčný tím i vedenie sú moji dobrí kamaráti a o to tažšie prijímam fakt, že Musiq1 naozaj končí. Bola to jedinečná mediálna platforma, kde sa mohli ukázať nielen zabehnuté, ale aj začínajúce kapely a programová štruktúra tejto telky divákom rozširovala hudobný záber. Na druhej strane ich aj zabávala. Po M1 ostane na slovenskom chabom trhu obrovská diera.

Martin Gašpar / hudobník / producent: Neviem, či som pravý na toto vyjadrenie… Nesledujem totiž televíziu a nemám šajnu, že Musiq1 zanikla… Každopádne, škoda akejkoľvek TV stanice, ktorá šíri hudbu povznášajúcu ducha, poprípade i telo.

Andreas/ Talkshow:  Je to smutné, že televízia, ktorá hrala aj veľký podiel domácej hudby, zanikla. Nás ako Talkshow hrávali, takže im patrí veľká vďaka.

Nikolaj Nikitin / hudobník: Neviem ani o tom, že taká stanica existovala. Nikdy som ju nevidel a neviem sa k tomu vyjadriť.

Robert Gregor / New Model Radio: Neviem na to odpovedať, lebo tá TV bola mŕtva už niekoľko rokov. Dobré to bolo, keď to začalo a keď bola výroba atď. Takáto samohrajka nemala veľmi šancu.

Sveťo Korbeľ / Slobodná Európa: Ja som tú TV ani raz v živote nevidel, takže asi nie som kompetentný sa k tomu vyjadriť. Registrujem len jej názov.

Roman Galo Galvánek / OBD: Čo??? Však to bala fasa stanica. Neviem, ako sa k tomu postaviť, neviem kto je za tým, prečo skončili, jedine môžem povedať, že som ju mal ako podmaz a bude mi chýbať.

Marian Jaslovský / hudobník / publicista:  Nemám televízor, takže videá pozerám len v kaviarňach a reštauráciách, aj tak ide stále VH1. Musiq1 mi pripadalo ako „cmuq“, to je všetko, čo o tej stanici viem …

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img