8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyThe Beach Boys v Bratislave
spot_img

The Beach Boys v Bratislave

the beach boys

Invázia americkej hudby. Takto pred štyridsiatimi šiestymi  rokmi písali československé médiá o príchode jednej z najpopulárnejších amerických skupín – Beach Boys. Pre fanúšikov izolovanej krajiny, ovládanej socializmom, to bol zhmotnený zázrak.

 V Československu totiž prebiehala skutočná vojenská invázia. Dostať ku nám zahraničných interpretov bolo čoraz zložitejšie. Buď to nedovolila moc, alebo nechceli prísť samotné kapely. Beach Boys však neváhali a ich bratislavský koncert vo V-klube je dodnes legendárny.

https://www.youtube.com/watch?v=rHVh5_V6dpM

Keď prišli do Bratislavy, na svojom konte mali už štrnásť albumov, vrátane slávneho Pet Sounds, na ktorom hudobníci začali experimentovať s psychedelickou atmosférou. Nikdy v tomto nezašli tak ďaleko ako ich kolegovia z The Beatles, ale „chrobákov“ zase ovplyvnil spôsob, ako Beach Boys pracovali s vokálmi. Ich koncert vo V-Klube bola udalosť podobná koncertu skupiny Manfred Mann, ktorá sa do Bratislavy tiež vrátila. Avšak už v podobe inak sformovaného zoskupenia. Beach Boys sú na scéne dodnes.

Kapela zažila úspechy aj pády, a hoci je dnes z pôvodného bratského tria  iba Denis Wilson, keďže Carl a Dennis sú už po smrti, stále sú na pódiu svieži a energickí. Príďte sa naživo presvedčiť 13. júna 2017 do Incheba Expo Arény, kde vystúpia Beach Boys s najväčšími hitmi.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img