8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyČerokézovia z New Yorku – The Casualties v Randal Clube
spot_img

Čerokézovia z New Yorku – The Casualties v Randal Clube

The Casualties (USA) so zvolením agentúry Mad Booking

Od ďalekého Kazachstanu až po Európu. Takto vyzerá veľké turné legendárnej americkej street punkovej kapely The Casualties. Ich temperamentné vystúpenie môžete zažiť už 10. júla v bratislavskom Randal Clube.

Kult všetkých kultov. Nástupcovia The Exploited s ešte surovejším a priamočiarejším zvukom. The Casualties z New Yorku si za viac ako tridsať rokov vybudovali dominantné postavenie na street punkovej scéne.

Začínali na dedičstve punkovej vlny z osemdesiatych rokov, kde sa pohybovali GBH, Discharge, UK Subs a predovšetkým The Exploited. Spojenie punku a hardcoru dokázala americká punk rocková vetva ohlodať až na kosť. Práve preto stáli v prvej opozícii štadiónového pop punku typu Green Day či Offspring.

S albumami 1997’s For the Punx, 2001’s Stay Out of Order, Underground Army a predovšetkým s povesťou energických koncertov si vybudovali armádu lojálnych fanúšikov po celom svete. Doma v Amerike sa stali súčasťou značky Warped Tour, keď koncertovali spolu s The Exploited, Hatebreed, Flogging Molly, Circle Jerks atď. Silnú základňu fanúšikov majú v Južnej Amerike, ale aj v Európe. Len pred pár dňami zahrali vo Francúzsku na Hellfeste, kde sa na ich koncerte združila metalová, punková a hardcore komunita.

Kapela vyrástla s generáciou, ktorá už mala dosť syntetizátorovej hudby a namiesto nej chceli priamočiaru poctivo odmakanú muziku. Hlásili sa k OI! a zo street punku si povyberali melodické a hymnické refrény s údernou rytmikou. S tým súvisia aj témy s akými prichádzajú: boj proti sociálnej nerovnosti, policajná brutalita, zdvihnutý prostredný prst vláde a nadnárodným korporáciám.

Na zatiaľ poslednej štúdiovej doske Writetn In Blood, ktorá vyšla pre Cleopatra Records, sa sólového spevu ujal David Rodriguez zo Starving Wolves, Krum Bums. Ten je v kapele od roku 2017 a dopĺňa basgitaristu Douga Wellmona, gitaristu –  zakladajúceho člena Jake Kolatisa a bubeníka Marca „Meggersa“ Eggersa.

Punkoví veteráni The Casualties sú aktuálne na turné Ashes Of My Enemies, s ktorým zavítajú 10. júla 2024 do bratislavského Randal Clubu. Vstupenky na Tootoot.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img