8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyÚspešná séria Jazzanova Night pokračuje túto sobotu v zložení Brieler & Trujillo
spot_img

Úspešná séria Jazzanova Night pokračuje túto sobotu v zložení Brieler & Trujillo

tvPo úspešnom prvom vydaní Jazzanova Night s Alexom Barckom na konci októbra pokračuje táto séria aj poslednú januárovú sobotu. Úlohy headlinerov sa tentokrát zhostí dvojica DJov True Class v zložení Claas Brieler (Jazzanova/DE) a Venezuelčan Trujillo.

Claas Brieler nie je len zakladajúcim členom populárnej skupiny Jazzanova, ale aj labelu Sonar Kollektiv, ktorý už dlhé roky  pomáha výrazne formovať vychýrený berlínsky sound. Celým srdcom oddaný vyhľadávaniu novej hudby a zbieraniu raritných vinylových kúskov, pred časom predstavil svoju domácu gigantickú kolekciu platní aj zástupcom Boiler Room.

Claas Brieler – live Balaton Sound 2011


 

Jeho unikátne a na tú dobu (nahrávky boli zo 70. rokov) priekopnícke skladby kombinovali severoamerický fusion jazz, orchestrálnu bossa nova aj latinskoamerický funk, ktoré vyzreli do tanečného disca a toho, čomu sa dnes hovorí cosmic disco. Nadšenie Claasa a Trujilla z takéhoto hudobného klenotu ich spojilo, pomohli mu cez release jeho najlepších skladieb na labeli Sonar Kollektiv rozšíriť jeho tvorbu do celého sveta a dnes ako True Class DJs prinášajú túto muziku aj na klubové tanečné parkety.

Claas Brieler & Trujillo – teaser


 

V sobotu sa okrem Trujilla a Claasa postaví za mix aj dvojica rezidentov Pure a BBK, známych z ich barovej akcie Soulmatez či Popular Night v clube. Vstup je až do 22.00 zadarmo a do 23.00 si môžete na baroch štrngnúť s drinkami za polovičné ceny.

(TS – Nu Spirit – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img