8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyV Bratislave sa predstaví jedna z najznámejších nigérijskych speváčiek Nneka
spot_img

V Bratislave sa predstaví jedna z najznámejších nigérijskych speváčiek Nneka

198521_nneka2V apríli sa do Bratislavy vráti nemecko-nigérijská speváčka Nneka, ktorá v roku 2012 vypredala bratislavský Babylon.  Soulová a hiphopová umelkyňa, prirovnávaná k Lauryn Hill, Macy Gray či Corinne Bailey-Rae, predstaví okrem staršej tvorby aj svoj nový, v poradí už štvrtý album My Fairy Tales, ktorý vychádza v polovici marca. Nneka vystúpi 15. apríla v bratislavskom Ateliéri Babylon a prvých sto najlacnejších lístkov je už teraz k dispozícii na stránke www.orepole.sk.

Nnekin debutový album Victim of Truth z roku 2005 označil Sunday Times za najlepšiu ženskú soulovú nahrávku od albumu The Miseducation of Lauryn Hill. Práve bývalú speváčku The Fugees spomína Nneka medzi svojimi najväčšími vzormi, spoločne s Bobom Marleym a rapperom Mos Defom. Ďalšími spriaznenými dušami, s ktorými Nneka často spolupracuje či koncertuje, sú napríklad The Roots či Damian Marley, v roku 2009 odohrala spoločné turné s Lennym Kravitzom.

Nneka – Hearbeat

[yframe url=’https://www.youtube.com/watch?v=6ivg3J3h5Ps‘]


 

Nneka Slovensko dobre pozná, pred desiatimi rokmi tu táto vyštudovaná archeologička totiž trávila čas v rámci archeologických prieskumov. Speváčka má okrem najstaršej histórie naštudované aj naše najnovšie dejiny.

Nneka – Africans

https://www.youtube.com/watch?v=YKK3D0H9fWo


 

Nneka je v hudobnom svete známa aj ako bojovníčka za ženské práva a jedna z vedúcich osobností hnutia Occupy Nigeria, ktoré bojuje proti korupcii v jej rodnej krajine. Po vypredaní prvej stovky najlacnejších 20-eurových vstupeniek sa do predaja dostane 200 lístkov v cene 25 eur, potom až do skončenia predpredaja bude cena 30 eur.

(TS – Ore Pole – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img