8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyVáclav Neckař predstavil svoj nový album Mezi svými - je pripomienkou slávnej...
spot_img

Václav Neckař predstavil svoj nový album Mezi svými – je pripomienkou slávnej éry Golden Kids

vn_ms_cover_smDva roky po vydaní úspešného comebackového albumu „Dobrý časy“ potešil Václav Neckář fanúšikov novým, a svojím úplne prvým vianočným albumom. Nečakajte však žiadne klasické koledy a už tisíc razy odznené vianočné štandardy. Novinka s prozaickým názvom „Mezi svými“, ktorá vznikla v štúdiách SONO a Gui-Tón, totiž obsahuje výlučne pôvodný materiál. O jej charaktere mnohé napovedá i fakt, že sa na nej autorsky podieľala pestrá paleta osobností českej hudobnej scény.

Václavova hudobná rodina sa ale za posledné tri roky vďaka „Dobrým časům“ rozrástla o ďalšiu generáciu a tak sa okrem vyššie spomenutých autorov objavujú na albume aj nové, pre niekoho azda prekvapivé mená. Dôkazom sú umelci ako Jiří  Hradil (Tata Bojs, Lesní zvěř), Márdi (Vypsaná fiXa), Filip Rácz (Fíha), David Dvořák (Kašpárek v rohlíku), Marek Doubrava (Hm…), Petr Kotouš či Luďek Špilauer. Aby tých premiér nebolo málo, fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť na historicky prvý duet Václava Neckáře s Martou Kubišovou v podobe emotívnej piesne „Noc“.

Václav Neckař – Mezi svými teaser


 

Titulnou skladbou nového albumu sa stal singel „Andělé strážní“, ktorý bol i s videoklipom predstavený 23. októbra, teda v deň 71. narodenín Václava Neckáře.  Skladba predstavuje priebeh vzniku albumu a odhaľuje radu „blízkych“, ktorí sa autorsky či hudobne podieľali na vzniku tejto jedinečnej nahrávky. Za realizáciou klipu stojí dvojica mladých filmárov Ondřej Kurčík a Pavel Brychta z Magic Pictures.

Václav Neckař – Andělé strážní


 

Album vychádza v roku,  ktorý sa nesie v znamení 50 rokov trvajúcej spolupráce a nahrávania prvých Neckářových piesní pre vydavateľstvo Supraphon. Spoločne s albumom významné jubileum pripomínajú i špeciálne  razené zlaté a strieborné pamätné mince od Pražskej mincovne podľa portrétu Václava Neckáře, ktorý navrhol Jaromír Švejdík aka Jaromír 99. Na finálnom zhotovení unikátneho sadrového modelu sa podieľal i samotný Václav Neckář.

(TS – Soul for Show – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img