8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyValčuha, Judd, Pehlivanian, Jensen povedú Slovenskú filharmóniu na BHS
spot_img

Valčuha, Judd, Pehlivanian, Jensen povedú Slovenskú filharmóniu na BHS

Bratislavské Hudobné Slávnosti a Slovenská filharmónia patria nerozlučne k sebe. Na 54. ročníku sa naše najväčšie orchestrálne teleso predstaví počas štyroch koncertov.

Minulý rok otvárali festival dielami z obdobia romantizmu. Teraz symfonickým tokom lámajúce 19. a 20. storočie. Jubilejná sedemdesiata koncertná sezóna a ešte predtým tradične na BHS. Slovenská filharmónia sa pripravuje na oslavy vo veľkom štýle. Pod taktovkou šéfdirigenta Jamesa Judda a so sólistom – francúzskym huslistom Renaudom Capuçonom – predstavia už dnes večer diela Alexandra Moyzesa, Bélu Bartóka a Johannesa Brahmsa.

Na ďalšom koncerte (4. október) sa postaví za taktovku slovenský dirigent – Juraj Valčuha v náročnej interpretácii Wagnerovho prvého dejstva z opery Valkýra so sólistami Manuelom Uhl, Magnusom Vigiliusom a Petrom Mikulášom.

Dirigentskú štafetu potom prevezmú (9. október) ďalší zahraniční hostia – vyhľadávaný francúzsko-americký dirigent George Pehlivanian s uvedením violončelového koncertu Camillea Saint-Saënsa v interpretácii francúzsko-nemeckého umelca Nicolasa Altstaedta a španielskej mezzosopranistky Esperanzy Fernández. Záver BHS (14. október) bude patriť nórskemu dirigentovi Eivindovi Gullbergovi Jensenovi a japonskej huslistke Akiko Suwanai, aby v neskoro romantickom  duchu uzatvorili tohtoročné BHS.

Slovenská filharmónia – 70. koncertná sezóna

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img