8.6 C
Slovakia
štvrtok, 28 septembra, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyVianočná kantáta, andalúzsky temperament a husľová virtuozita v Redute

Vianočná kantáta, andalúzsky temperament a husľová virtuozita v Redute

Slovenská filharmónia sa pomaly pripravuje na koniec a na príchod Nového roka.

Pred blížiacimi sa vianočnými koncertami odznie trio skladieb v podaní Slovenskej filharmónie, Slovenského filharmonického zboru, Bratislavského chlapčenského zboru a sólistov, huslistu Dalibora Karvaya a barytonistu Sergeja Tolstova.

Koncert zo symfonicko-vokálneho cyklu otvorí Evangelio op. 12, poéma pre orchester od španielskeho skladateľa Joaquina Turinu, v ktorej sa prihovára juh Španielska v andalúzskom temperamente. V podaní Slovenskej filharmónie sa tak stane vôbec po prvýkrát.

Joaquin Turina – Evangelio op.12

Vzácnym hosťom koncertu bude husľový virtuóz Dalibor Karvay, ktorý bude reflektovať náročnú interpretačnú techniku a hlboké emočné pôsobenie na poslucháča, ktoré sa stretáva v kompozícii Koncert pre husle a orchester č. 2 d mol, poľského komponistu Henryka Wieniawského.

Henryk Wieniawski – Violin Concerto No.2 in D minor

Blížiaci sa vianočný čas zachytí Vianočná kantáta Arthura Honeggera. Radosť z príchodu Spasiteľa sa zračí v detskom zbore, smútok nad osudom každého života končiaceho smrťou sa objavuje v tmavom zvuku organu a sláčikovej sekcie, majestátnosť okamžiku prináša barytónový výstup. Koncerty sa uskutočnia dnes a zajtra v bratislavskej Redute.

spot_img

Tento projekt z verejných zdrojov podporil:

spot_img
spot_img
spot_img

V našom snažení nás podporujú:

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img