8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyVečer plný zábavy a recesie s Braňom Jobusom
spot_img

Večer plný zábavy a recesie s Braňom Jobusom

Vo štvrtok večer sa konal v Randali už tradičný predvianočný koncert kapiel okolo Branislava Jobusa z Vrbového ABUSUS, VRBOVSKÍ VÍŤAZI a KARPATSKÉ CHRBÁTY. O zábavu a recesiu v príjemnej rodinnej atmosfére bolo postarané.

Braňuško Jobus je človek, o ktorom by si mnohí mohli myslieť, že je minimálne z inej planéty, ak nie priamo zo stredu vesmíru, ktorý je mimochodom vo Vrbovom. Keď sa pred trinástimi rokmi rozhodol abstinovať, jeho aktivity nabrali nevídané rozmery. Okrem toho, že píše knižky pre deti a vlastne aj pre dospelých, každoročne organizuje festival Vrbovské vetry, angažuje sa v jeho viacerých hudobných kapelách, a to nepočítam množstvo hosťovačiek naprieč celou slovenskou hudobnou scénou.

Koncert trojice svojich kapiel začal alternatívno-elektronickou skupinou  Abusus. Keďže sa jedná o kapelu, ktorá je hlavne pre abstinentov, a v slovenských pomeroch má teda zákonite ťažký život, Braňuško je v nej sám. Piesne, ktoré odzneli boli hlavne zo štvrtého pokračovania tvorby tejto nevídanej formácie, ktorej cieľom je, ako sám líder hovorí, publikum nie zaujať, ale práve nezaujať a úspechom je keď ľudia znechutení odchádzajú z koncertu. To sa však nestalo, k Braňuškovému veľkému sklamaniu, a niekoľko desiatok ľudí bolo za tento set veľmi vďačných. Celý koncert ostatne prebiehal vo veľmi príjemnej rodinnej atmosfére z polovice plného Randalu, kde som si pripadal, ako keby sme boli vo väčšej obývačke. Publikum priamo diskutovalo s hlavným aktérom a jednalo sa skôr o výber piesní na želanie.

Abusus – Čosi na mna leze

Po veľmi krátkej pauze nastúpila ďalšia neuveriteľná, ale už známejšia formácia Vrbovskí víťazi, v ktorej Braňuško pôsobí aj so svojím pánom Bratom. Na domácky vyrobených hudobných nástrojoch s neskutočnými názvami ako Ropovod družba, Hajzlofón, Vrbovské fujary protivzdušnej obrany, Trojhlavý zúrivý karpatský drak, či Jednotná rolnícka elektrická gitara, hrá kapela takzvaný priemyselný folklór s textami výhradne o práci, alebo o bezpečnosti pri práci. Iné témy textov sú pre kapelu neprípustné. Zábava gradovala najmä pri hadíkovi za pánom Bratom naprieč celým Randalom a odzneli ortodoxne známe piesne, vrátane skvelého „love songu“ Montážna pena.

Vrbovskí víťazi – Montážna pena

Posledné vystúpenie večera patrilo už relatívne serióznej rockovej skupine Karpatské chrbáty, ktorá je na scéne už vyše 35 rokov. Odzneli staré a známe skladby, ako napríklad Krstný tato, Omasceny chleba, Dobre je ked sa huba obleje, Ked som pasol madrace, ale došlo aj na menej hrávané piesne ako Zjedol som hadovi pleco, či Šrotovné. Z tých novších odznela „kontroverzne“ klipová Žlčníkový záchvat, ďalej napríklad Zachrán prales, vypadni a zalez, či Zavri si konečne hubu. Nemohla samozrejme chýbať ani hymna Hroch Karol a na úplný záver alkoholická stará hitovka Už ho ma kupeneho.

Karpatské chrbáty – Žlčníkový záchvat

Kapela ako vždy nesklamala, mala výborný zvuk a celý koncert bol balzamom na dušu a veľmi príjemným relaxom v tomto predvianočnom zhone. Takže minimálne zase o rok a dovtedy Na zdravie! Kdeže mám tú kofolu…

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img