8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyVMO – hudba z krajiny vychádzajúceho slnka sfarbená do čierna
spot_img

VMO – hudba z krajiny vychádzajúceho slnka sfarbená do čierna

Ak hľadáte v záplave banality niečo originálne, mali by ste siahnuť po hudbe japonskej skupiny VMO – Violent Magic Orchestra. Zostanete prekvapený, čo všetko sa dá urobiť z kombinácie techno, black metal, industrial, noise.

Z krajiny vychádzajúceho slnka prichádza množstvo zaujímavých projektov, ktoré sa však u nás v Európe ťažko presadzujú. Občas zasvieti kontrolka, pri ktorej treba spozornieť – tak ako pri kapele VMO (Violent Magic Orchestra), ktorý spája syntetizátorovú hudbu s tvrdými black metalovými gitarami a industriálne aj syntetické beaty idúce od Kraftwerk až k Aphex Twin.

Štvorica z Osaky úspešne dokončila svoje európske turné v rámci, ktorého zahrali aj na prestížnom berlínskom CTM Festivale v kultovom Berghaine. Organizátori si ich vybrali aj pre netradičné spojenie s vizuálnou časťou, na ktorej sa podieľala dvojica Kezzardrix a Three.

Momentálne pracujú na druhom albume Death Rave, ktorý je ohlásený na marec 2024. Z tejto dosky  pochádza skladba Planet Helvetech: „Helvetech je slovo, ktoré kombinuje termíny Helvete a Techno. Názov planéty, kde sa VMO narodili je Helvetech. Helvete (PEKLO) bol neslávne známy obchod s black metalovou hudbou, ktorú vlastnil Euronymous ,“ povedal člen kapely Mongo.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img