8.6 C
Slovakia
streda, 28 februára, 2024
spot_img
ÚvodPodcastSlnko a Rasťo nám rozprávajú o projekte EMPA=TY+JA

Slnko a Rasťo nám rozprávajú o projekte EMPA=TY+JA

EMPA=TY+JA / Rasťo Novotný a Vladislav Šarišský
EMPA=TY+JA / Rasťo Novotný a Vladislav Šarišský

EMPA=TY+JA je unikátny projekt, ktorý pozostáva z interpretov, skladateľov, aranžérov – Rasťo Novotný (gitara, zvuky, spev), Pavol Chodelka (elektrická gitara, akustická gitara), Vladislav Šarišský (klavír, spev, aranžovanie sláčikového kvarteta), Robo Trunkvalter (basgitara), Michal Fedor (bicie nástroje), Marián Frkáň (zvuky, spev) z hudobníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti, ale aj rôzny pohľad na svet, hudbu a na fungovanie v rámci kapiel.

Samotný názov zoskupenia však vypovedá o tom, že sa dokázali empatiou napojiť jeden na druhého. To sa prenieslo aj do tvorby, hraní a nahrávaní ich debutového albumu s rovnomerným názvom. Ten obsahuje desať skladieb na LP platni, na ktorej sa podpísal aj Spectrum Quartett pod vedením Jána Kružliaka ml.

V rozhovore nám Rasťo Novotný a Vladislav Šarišský porozprával k akému muzikantskému napojeniu prišlo medzi ľuďmi, ktorí sa aj poznali aj nepoznali, medzi tými, ktorí sa hudbou živia – aj tými čo nie – pre aký typ publika vlastne tvoria a popri tomto všetkom ešte aj rozoberajú svoje skladby svojím muzikantským aj skladateľským pohľadom

pýtal sa: Daniel Hevier ml.
odpovedal: Rasťo Novotný a Vladislav Šarišský (Slnko)
produkcia: Dávid Majerský
grafika: Dávid Majerský
výroba: Music Press Production s.r.o. / Musicpress.sk Magazín

Podporiť nás môžeš cez PATREON alebo kúpou merchu vstupeniek na koncerty :

https://goout.net/sk/music-press-production/pzjpkgg/
www.cool-classics.com
www.mpproduction.eu

spot_img
spot_img
spot_img