8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyVyšehrádsky projekt Visegrad Masala smeruje aj k nám do Bratislavy
spot_img

Vyšehrádsky projekt Visegrad Masala smeruje aj k nám do Bratislavy

visegrad_masala_tour.jpg.crop_displayVisegrad Masala združuje špičkových umelcov zo všetkých krajín V4. Ambíciou tohto projektu je okrem spoločného albumu aj koncertné turné po strednej Európe.  v rámci ktorého zavítajú 16. januára do bratislavského Music Clubu v DK Lúky.

VISEGRAD MASALA je projekt, ktorý vznikol s finančnou podporou Vyšehradského fondu z iniciatívy mimovládnej poľskej organizácie Planet Found. Projekt pozostáva zo štyroch autonómnych zoskupení a jeho doterajším výsledkom je nahrávka, krátky video dokument, kolekcia fotografií a európske koncertné turné. Úsilím združenia je ponúknuť  lokálne tradičné melódie v kombinácii s modernou elektronickou hudbou (dub, drumstep, drum’n’bass, atď) a DJ technikou ako je napríklad Turntablizmus. Poľská formácia Masala Soundsystem vo svojej tvorbe ponúka súzvuk folklórnych prvkov a elektronických aranžmánov.

Masala Soundsystem – Od Tarnobrzegu po Bangladesz


 

Na živých vystúpeniach kombinujú scratching, unikátne hlasové efekty, hranie z laptopu ako aj rytmické štruktúry hrané na afrických bubnoch. Vo svojich spievaných textoch dávajú dôraz na sociálnu angažovanosť, broja proti rasizmu, nacionalizmu a xenofóbii. Kapela odohrala stovky koncertov po celej Európe a so svojím posolstvom sa dostali až do ďalekej Indie či nebezpečného Afganistanu.

Masala Soundsystem – XXI wiek

https://www.youtube.com/watch?v=n8Ixzsjthd4


 

Nemenej zaujímavé vystúpenia sľubujú aj ďalší interpreti z VISEGRAD MASALA projektu – vrcholový slovenský turntablista DJ 3 CK, popredný maďarský hráč na drumbľu Áron Szilágy a český propagátor world music Dušan Svíba.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img