8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyWarped Tour končí - nájde sa náhrada za tento populárny festival?
spot_img

Warped Tour končí – nájde sa náhrada za tento populárny festival?

Po 23 rokoch sa dráha Warped tour končí a nám nezostáva nič iné ako oči pre plač. Európskych hudobných nadšencov táto správa určite nezasiahla tak, ako našich amerických kolegov.

Koniec Warpedu však znamená koniec ikonického festivalu ako jediného svojho druhu, cestujúceho po amerických a kanadských mestách, prinášajúch jedinečné kapely do každého kúta USA. V 1995 o tom ešte nikto netušil ako veľmi sa táto myšlienka rozrastie, a mám dojem, že jej koniec prišiel predčasne. Vans Warped tour, ako jeho názov poznáme dnes, spájal fanúšikov rôznych hudobných žánrov. Od pop-punku, cez hip-hop, electronic až po deathcore, spájal Warped mladých a bol unikátnym festivalom.  Dňa 15.11 2017 jeho zakladateľ, Kevin Lyman oznámil, že 2018 bude pre Warped posledným ročníkom: „FOREVER WARPED 2018, bude posledný celonárodný ročník Vans Warped Tour. Nemôžeme byť dostatočne vďační za všetku vašu podporu a za to, že ste urobili z Warped tour highligh leta pre posledných 23 rokov. Ale ešte posledný krát sa uvidíme na cestách a v pite!“

Falling In Reverse – Bad Girls ClubWarped Tour 2016

Hovorí sa, že festival mal posledné roky finančné problémy, ktoré boli určite náročné na udržanie, pri pohľade na veľkosť a mobilitu festivalu. Na ďalšie informácie sa ešte len čaká.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img