8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyHELLOWEEN – veľkolepá show v rámci turné Pumpkins United
spot_img

HELLOWEEN – veľkolepá show v rámci turné Pumpkins United

helloween_pumpkins_unitedLegendárna nemecká metalová skupina sa v rámci svojho turné Pumpkins United predstavila aj v Bratislave. Ako už názov turné predznamenáva, k súčasnej zostave kapely sa pripojili aj jej pôvodní členovia – Michael Kiske a Kai Hansen.

O stručnej histórii tejto legendy a pozadí turné Pumpkins United sme písali už v pozvánke na koncert. V nasledujúcich riadkoch sa preto zameriame na, pre mnohých, udalosť desaťročia, ktorá sa odohrala v nedeľu večer v bratislavskej Aegon aréne.

Kapela je už v polovici svojho reunion turné, a preto zasvätených setlist moc neprekvapil. Kostru tvorili hlavne piesne z najúspešnejšieho dvojalbumu skupiny Keeper of the Seven Keys. Po úvodných tónoch Let Me Entertain You od Robieho Williamsa spustili Helloween svoju eponymnú, pre fanúšikov ortodoxne známu skladbu Halloween, a to v celej svojej 13 minútovej dĺžke. Obrovský zážitok hneď na úvod. Pieseň pochádza z prvej časti Keeper of the Seven Keys, ktorá práve tento rok dožila 30 rokov svojej existencie (vyšla v máji 1987). Pieseň bola odspievaná duom Michael Kiske – Andi Deris, tak ako aj nasledujúci veľký hit skupiny Dr. Stein. Úžasná bola najmä sprievodná videoprojekcia, nielen tematicky k jednotlivým skladbám, ale aj milé, infantilné príbehy Seth-a & Doc-a v prestávkach.

V nasledujúcej časti koncertu odzneli skladby v sólo podaní Kiske alebo Deris, podľa príslušnosti k danému obdobiu kapely. Tak si Kiske „strihol“ úvodnú I`m Alive z Keeper I. a tiež výbornú a veselú Rise and Fall z Keeper II. a Deris zase hitovú If I Could Fly, ďalej Are You Metal?, Where the Sinners Go a Perfect Gentleman.

V polovici koncertu došlo aj na najstaršie skladby kapely, z obdobia, keď ešte za mikrofónom nestál ani Kiske, ani Deris, ale zakladateľ skupiny Kai Hansen. Ten si dal medley Starlight / Ride the Sky / Judas a tiež Heavy Metal (Is the Law), teda piesne z roku 1985, resp. 1986. Tento „starý harcovník“ vie stále davy rozpáliť.

Ďalej nasledovala baladická časť a duom Kiske – Derin odzneli krásne „tekvicové slaďáky“ Forever and One (Neverland) a A Tale That Wasn`t Right. Následné bubenícke sólo Dani-ho Löble-ho bolo poctou tragicky zosnulému pôvodnému bubeníkovi Helloween Ingo-vi Schwichtenberger-ovi. S Derisom za mikrofónom ďalej odznela hitovka I Can a po nej pieseň, ktorej zaradenie na turné bolo pre mňa azda najväčším prekvapením, a to veľmi príjemným. Vysoko pozitívna Livin` Ain`t No Crime, pieseň, ktorá nevyšla na žiadnom radovom albume skupiny, mimo výberoviek. Samozrejme v podaní Kiskeho, tak ako aj nadväzujúci hit A Little Time z Keeper I. V Derisovom podaní potom ešte odzneli piesne z obdobia rokov 1994 – 1996: Why? (spolu s Kiskem, i keď v tomto prípade by lepšie vyznela len v podaní Derisa), Sole Survivor a hitová Power.

Všetci traja speváci v histórii skupiny – Hansen, Kiske, Deris sa predstavili v dávnom hite How Many Tears z debutu Walls of Jericho (1985).

Záver koncertu patril piesňam z Keeper of the Seven Keys. V Kiskeho podaní odzneli Eagle Fly Free a megahit Future World a v duete Kiske – Deris nádherná, epická, titulná skladba Keeper of the Seven Keys a na úplný záver koncertu azda najznámejšia skladba od skupiny Helloween – I Want Out.

Vypredaná hala, nádherná show, na záver konfety, balóny, pre mnohých fanúšikov – Slovákov, Moravákov, Maďarov, Rakúšanov, rodín s deťmi, starším aj mladším, koncert roka 2017.

Kapela vydala k turné aj špeciálnu novú pieseň Pumpkins United a pre fanúšikov skupiny ide naozaj o lahôdku.

 

26.11.2017, Aegon aréna, Bratislava | Autor: Martin Saksa

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img