8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyX. ročník cien Vinyla bude streamovať špeciálne koncerty
spot_img

X. ročník cien Vinyla bude streamovať špeciálne koncerty

České hudobné ceny Vinyla o týždeň odvysielajú tohtoročné odovzdávanie z Lucerna Music Baru online. Počas slávnostného večera odznejú koncerty troch nominovaných a rozhodne sa o víťazoch v kategóriách Album roka, Objav, Počin roka a prvýkrát získa cenu za hudobnú publicistiku autor alebo autorka do 27 rokov.

Ceny Vinyla dávajú každoročne priestor českej alternatívnej hudbe, ktorá býva v komerčnejších oceneniach mnohokrát na okraji záujmu na úkor mainstremových kapiel a interpretov. Pritom projektov, ktoré nevznikajú na základe tradičných kritérií popmusic a siahajú do menšinových žánrov, vzniká aj napriek aktuálnej situácii stále mnoho a naozaj je z čoho vyberať. Vinyla odkrýva tvorbu naprieč žánrovému spektru a nebojí sa dať priestor aj mladším interpretom, nielen v tohtoročných nomináciách ale aj na ich sociálnych sieťach, kde každý mesiac prezentujú zaujímavé albumy lokálnej scény.

Online prenos jubilejného X. ročníku bude prebiehať na Facebooku Vinyly a rovnako v spolupráci s internetovou televíziou Mall.tv ako súčasť série #kulturazije. Na slávnostnom večeri bude znieť hlavne živá hudba.

 „Dávame priestor nominovaným, ktorí v dôsledku vládnych opatrení nemali mnoho príležitostí predviesť svoje albumy poslucháčom naživo,” vysvetľuje za organizátorov cien Vinyla Pavel Uretšlégr.

Úvodný koncert odohraje projekt Black Tar Jesus Tomáša Kopáčka, ktorý je s albumom Year Insane nominovaný v kategórii Deska roku. Nasledovať bude vyhlásenie víťaza v kategórii Počin roku a potom sa bude pokračovať koncertom Amelie Siba, ktorá s debutom Dye My Hair ašpiruje na ocenenie Deska i Objav roku. V kategórii objav roku bolo tiež nominované rapové trip 58G, ktoré dal dokopy Tomáš Kučera alias TK27.

Ešte pred koncertným setom tejto trojice, ktorá predstaví svoj debut 58 tape vol.1, porota vyhlási víťaza v kategórii Objav roka a historicky prvýkrát odovzdá Cenu Jany „Apačky“ Grygarovejpre mladých publicistov do 27 rokov. Práve týmto spôsobom chce Vinyla prispieť k popularizácii hudobnej publicistiky a poukázať na mladšiu generáciu, ktorá sa hudbe v médiách venuje plnohodnotne, s nadšením a do hĺbky.

Slávnostným večerom bude prevádzať Saša Michalidis, okrem iného moderátor relácie ArtZóna Českej televízie, o réžiu sa postará Bohdan Bláhovec. Vizuál limitovanej stokusovej série LP platne vytvorila finalistka Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017 Viktorie Langer. Platňa zároveň predstavuje samotné ocenenie pre víťazov.

Viac o tohtoročných nomináciách a cene Vinyla si môžete prečítať tu → https://www.musicpress.sk/novinky/nahrali-najlepsi-album-kvety-alebo-objav-amelia-siba-odpoved-da-vinyla

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img