8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyYamato prichádzajú na Slovensko s novým programom a starodávnymi bubnami
spot_img

Yamato prichádzajú na Slovensko s novým programom a starodávnymi bubnami

YAMATO_vizual1

Dvadsaťtri rokov na scéne a vyše tritisíc vystúpení po päťdesiatjeden krajinách. S takouto bilanciou sa nemôže pýšiť hocikto, ale japonské zoskupenie bubeníkov Yamato sa dlhodobo teší veľkej úcte po celom svete. Ich koncerty, alebo skôr bubenícke performance, si obľúbilo aj slovenské publikum, a preto sa sem zoskupenie Yamato tak rado vracia. Do bratislavskej Incheba Expo arény prídu 02. novembra s novým programom BAKUON – Legend of the Hearbeat, ktorého leitmotívom je tlkot srdca.

Japonsko je úžasná krajina plná histórie. Aj v ich modernej spoločnosti pulzuje živelný tep starodávnych tradícií, ktoré stále pretrvávajú. Jedným z reprezentantov hudobnej zložky je súbor Yamato, ktorý sa rozhodli rozprávať príbehy prostredníctvom bubnov wadaiko. Tie sa pripravujú špeciálnym postupom zo štyristo rokov starého stromu a sú súčasťou mnohých japonských obradných rituálov.

Yamato – Legend of HeartBeat

https://www.youtube.com/watch?v=zqNkx31sujw

Rituály a obrady majú v Japonsku dôležitú funkciu. Nestretnete sa s nimi iba ako turista, ale aj pri pracovných stretnutiach, či bežných návštevách japonských domácností. Najatmosférickejšiu zložku v nich vykonávajú bicie nástroje. A práve bubnovanie na veľké japonské bubny je v posledných rokoch čoraz populárnejšie po celom svete. Jedným z najznámejších súborov vykonávajúcich túto činnosť je formácia Yamato. V ich vystúpeniach sa spája hudba s divadlom a všetko je ešte korenené zvláštnym japonským zmyslom pre humor.

O ich novom programe prezradila viac agentúra Comuniqe, ktorá stojí za ich bratislavských koncertom: „Ako už vyplýva aj z názvu, hudobníci z Yamato našli pri tvorbe tohto predstavenia vskutku netradičnú inšpiráciu. Hlavným motívom šou sa stal tlkot srdca, symbolizujúci mocný rytmus, ktorý sprevádza každú živú bytosť.  Sú to práve tieto tiché, ale pritom silné údery, ktoré  poslúžili ako inšpirácia pre nový príbeh, ktorý si užijú aj diváci v Incheba Expo aréne.“

Yamato – The Drummers of Japan

Na Slovensku vystúpili už niekoľkokrát a vždy sa stretli s vrelým prijatím a nadšením. Príďte si pozrieť a vychutnať ich nový program BAKUON – Legend of the Heartbeat  02. novembra v bratislavskej Incheba Expo Aréne.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img