8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZAI odovzdávanie cien v najlepšom slovenskom klube aj za účasti verejnosti
spot_img

ZAI odovzdávanie cien v najlepšom slovenskom klube aj za účasti verejnosti

autor: Daniel Hevier ml.; autor fotografie: René Miko

Zväz autorov a interpretov populárnej hudby (ZAI) bude odovzdávať výročné ocenenia za rok 2018. Dôkaz, že na Slovensku vzniká čoraz viac novej a dobrej hudby, ktorú podporuje mnoho domácich inštitúcií a organizácií. Odovzdávanie cien sa uskutoční 17. januára v Majestic Music Clube pýšiace sa ocenením Najlepší klub roka 2017.

Hudobný rok 2018 na Slovensku bol mimoriadne plodný a zaujímavý. Vzniklo množstvo nových albumov, zorganizovalo sa mnoho koncertov zahraničných aj domácich interpretov a ľudia mali, čo robiť, aby ako tak stíhali sledovať dynamický vývoj v slovenskom hudobnom živote. Výročné ocenenia Zväzu autorov a interpretov (ZAI) budú bilancovať a oceňovať.

Rozhoduje v nich odborná verejnosť v dvanástich kategóriách: rozhlasová stanica roka celoplošná a regionálna, klub roka malý a veľký, hudobný redaktor/moderátor roka, usporiadateľ roka, festival roka, album roka, skupina roka, spevák roka, speváčka roka, objav roka.

Veľkou udalosťou bude odovzdanie Ceny za celoživotný prínos k rozvoju hudobnej scény, ktorú minulý rok získal hudobný publicista František Strempek. Rada ZAI rozhodla o držiteľovi tohto ocenenia na základe návrhov jej členov. Tento rok poteší najmä pamätníkov – ocenenie získa hudobný redaktor ORF Udo Huber. Hostiteľom odovzdávania cien ZAI bude Majestic Music Club, ktorý minulý rok získal ocenenie v kategórii Klub roka s kapacitou nad 200 miest. Na slávnostnom galaprograme zahrá rockové trio Bullet Holes a kultová skupina Ventil (RG). Afterpárty sa zhostí spolumajiteľ klubu Juraj Ryban v známom oldies duu Roman & Juro. Večerom sprevádza moderátor Matej Sifon Mervart.

Ventil RG – Za sebou

Príďte 17. januára o 19:00 do MMC podporiť slovenskú hudbu, stretnúť známe osobnosti a dobre sa zabaviť. Vstupenky sa predávajú na tribúnu, ktorá je na sedenie.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img